Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

WOŚP zagra w Bytomiu

WOŚP zagra w Bytomiu Data publikacji: 9 stycznia 2018Wiele się wydarzyło przez ostatnie 26 lat, ale jedno pozostaje niezmienne – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nadal rozgrzewa serca Polaków w kraju i za granicą. Intensywne przygotowania do akcji trwają również w Bytomiu, gdzie w wielką zbiórkę zaangażowali się m.in. harcerze, cykliści oraz ... przedszkolaki!

Finał już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia. Pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu niezbędnego w leczeniu noworodków. Jak podkreśla szef fundacji Jurek Owsiak, chodzi o zapewnienie nowoczesnego sprzętu (np. inkubatorów) szpitalom tzw. pierwszego stopnia referencyjności, czyli tych podstawowych, tak, by w trudnych przypadkach nie trzeba było za każdym razem zawozić dziecka do szpitala specjalistycznego.

Nad tegoroczną zbiórką w naszym mieście pracuje bytomski hufiec ZHP, Stowarzyszenie Rowerowy Bytom, Przedszkole Miejskie nr 25 „Słoneczny Zakątek" oraz zespół Chaos. Dopisała też liczba kwestujących, bowiem na ulice naszego miasta wyjdzie w niedzielę 250 wolontariuszy z puszkami opatrzonymi logo WOŚP.

W niedzielę o 11.00 z Rynku wystartują cykliści. Podczas świątecznego przejazdu wolontariusze na rowerach będą wspólnie zbierać datki. Trasa pobiegnie ulicami: Piastów Bytomskich, Katowicką, Rostka, K. Miarki, Chorzowską, Witczaka, Sandomierską, Powstańców Śląskich, Dworską, Odrzańską, Strzelców Bytomskich (parking M1, postój około 15 minut), Dąbrową Miejską, Celną, Miechowicką, Al. J. Nowaka-Jeziorańskiego, (postój około 15 minut na parkingu CH Plejada), Miechowicką, Wrocławską, Chrzanowskiego. Każdy uczestnik otrzyma specjalne odblaskowe serce, które będzie mógł przykleić sobie na rower. Peleton będzie się poruszał w tempie spacerowym około 10-15 km/h.

Udział w przejeździe jest bezpłatny. Zobacz przebieg trasy na: https://www.bikemap.net/pl/r/4274718/.

Już po raz kolejny do akcji włączyło się Przedszkole Miejskie nr 25 „Słoneczny Zakątek” przy ul. Olejniczaka 9. Zorganizowano tam kiermasz książek i zabawek, a już jutro /10stycznia/ po południu będzie można wspomóc szczytną akcję odwiedzając stoisko z domowymi wypiekami.
wosp.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: arch. PM nr 25

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.