Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 maja 2018, Juliusz, Magdalena, Jan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

OSI zmienia Bytom. Remont Beceku za ponad 7 mln zł

Prawie 7,8 mln zł będzie kosztował remont Bytomskiego Centrum Kultury (wartość projektu). Prace rozpoczęły się kilka dni temu, a ich efekty będzie można zobaczyć z początkiem 2019r. To kolejny budynek w mieście remontowany w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji ze środków unijnych.

Było biuro, będzie mieszkanie! Propozycja dla młodych

Dwa czterdziestometrowe lokale czekają na młodych bytomian! Kiedyś były biurami, ale TBS przekształci je w mieszkania. Bytom testuje pierwszy model dostępnego mieszkalnictwa w ramach projektu pilotażowego rewitalizacji. Chętni mogą zgłaszać się do 28 maja.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

WOŚP w BytomiuPo raz kolejny cała Polska, w tym Bytom, pokazali, że warto pomagać. W minioną niedzielę, już po raz 26. byliśmy świadkami powszechnej mobilizacji w imię pomocy drugiemu człowiekowi.

W tym roku fundacja Jurka Owsiaka pomaga nowo narodzonym dzieciom. Zebrane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków, czyli zakup nowoczesnej aparatury (np. inkubatorów) dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. W całym kraju działało 1589 sztabów, w tym jeden w Bytomiu – tradycyjnie już przy Hufcu Związku Harcerstwa Polskiego.

Bytomski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany był w Amfiteatrze w Parku Miejskim. Tam swoją metę miał specjalny przejazd rowerowy, który przed południem wystartował z Rynku. Gorącą atmosferę aż do wieczora zapewniały koncerty. Na scenie zagrały zespoły: Jankes, FRG, De Łindows, Chaos i Coria. Gwiazdą wieczoru był zespół Oberschlesien.

Podczas finału nie mogło zabraknąć tradycyjnej licytacji, podczas której można było wylicytować m.in.: kolekcjonerską gitarę elektryczną podpisaną przez Andrzeja Nowaka - legendarnego lidera i gitarzysty zespołów TSA i Złe Psy, gadżety WOŚP oraz zespołu DYM KNF, vouchery do studia tatuażu i salonów kosmetycznych czy zaproszenia na kolację do jednej z bytomskich restauracji. Podczas licytacji można było stać się właścicielem roweru treningowego bądź książki z podpisem Czesława Langa. 

Finał WOŚP tradycyjnie zakończyła akcja „Światełko do nieba”, która rozświetliła bytomski park.

Warto wspomnieć, że w tegoroczny WOŚP zaangażowane były również przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 25 „Słoneczny Zakątek”, Stowarzyszenie Rowerowy Bytom oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego i Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Na tory wyruszył z kolei zabytkowy tramwaj typu N, który kursował pomiędzy Bytomiem a Chorzowem.

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM BYTOM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.