Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

WOŚP w BytomiuPo raz kolejny cała Polska, w tym Bytom, pokazali, że warto pomagać. W minioną niedzielę, już po raz 26. byliśmy świadkami powszechnej mobilizacji w imię pomocy drugiemu człowiekowi.

W tym roku fundacja Jurka Owsiaka pomaga nowo narodzonym dzieciom. Zebrane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków, czyli zakup nowoczesnej aparatury (np. inkubatorów) dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. W całym kraju działało 1589 sztabów, w tym jeden w Bytomiu – tradycyjnie już przy Hufcu Związku Harcerstwa Polskiego.

Bytomski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany był w Amfiteatrze w Parku Miejskim. Tam swoją metę miał specjalny przejazd rowerowy, który przed południem wystartował z Rynku. Gorącą atmosferę aż do wieczora zapewniały koncerty. Na scenie zagrały zespoły: Jankes, FRG, De Łindows, Chaos i Coria. Gwiazdą wieczoru był zespół Oberschlesien.

Podczas finału nie mogło zabraknąć tradycyjnej licytacji, podczas której można było wylicytować m.in.: kolekcjonerską gitarę elektryczną podpisaną przez Andrzeja Nowaka - legendarnego lidera i gitarzysty zespołów TSA i Złe Psy, gadżety WOŚP oraz zespołu DYM KNF, vouchery do studia tatuażu i salonów kosmetycznych czy zaproszenia na kolację do jednej z bytomskich restauracji. Podczas licytacji można było stać się właścicielem roweru treningowego bądź książki z podpisem Czesława Langa. 

Finał WOŚP tradycyjnie zakończyła akcja „Światełko do nieba”, która rozświetliła bytomski park.

Warto wspomnieć, że w tegoroczny WOŚP zaangażowane były również przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 25 „Słoneczny Zakątek”, Stowarzyszenie Rowerowy Bytom oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego i Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Na tory wyruszył z kolei zabytkowy tramwaj typu N, który kursował pomiędzy Bytomiem a Chorzowem.

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM BYTOM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.