Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Wolontariat bez granic. Wybieramy anioła!

Wolontariat bez granic. Wybieramy anioła! Data publikacji: 24 listopada 2017Wpłynęły już kandydatury do nagrody Bytomskiego oraz Międzynarodowego Anioła Wolontariatu. W sobotę, 2 grudnia o 17.00 w Teatrze Rozbark, dowiemy się do kogo trafi statuetka.

Obecnie analizujemy zgłoszone wnioski, a jednocześnie jesteśmy na finiszu realizacji projektu Nie jesteś sam: solidarność jako sposób na europejskie wartości – festiwal wolontariatu w Bytomiu” w ramach programu „Europa dla obywateli”, który jest ważnym elementem tegorocznej edycji imprezy
– mówi Magdalena Bosek, kierowniczka Biura Rozwoju Miasta i Współpracy Zagranicznej.

Przypomnijmy, że celem przedsięwzięcia realizowanego w programie unijnym Partnerstwo Miast współfinansowanym z programu Europa dla Obywateli, jest promocja wolontariatu, pokazanie bezinteresownych postaw ludzi, którzy na co dzień pracują w strukturach organizacji pozarządowych. Bezinteresowna praca na rzecz środowisk osób wykluczonych społecznie czy niepełnosprawnych jest najlepszym przykładem solidarności i niesienia pomocy.

W kontekście aktualnej sytuacji w całej Europie, rośnie potrzeba krzewienia takich wartości jak braterstwo, przyjaźń, tolerancja. Ważne jest dla nas zaangażowanie jak największej liczby mieszkańców miasta, głównie ze społeczności szkolnych, akademickich i senioralnych. Elementem przygotowań do festiwalu był też tegoroczny cykl spotkań europejskich, zakończony debatą o tolerancji – mówi Magdalena Bosek.

Już 4 grudnia o17.00 w auli Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół odbędzie się debata, podczas której zostaną zaprezentowane działania stowarzyszenia miast partnerskich zajmujących się wolontariatem, a także materiał z warsztatów i wizyt studyjnych, które potrwają od 3 do 4 grudnia w Bytomiu.

Zastanowimy się nad tym czym jest wolontariat, ale poruszymy też szeroko tematykę aktywności społecznej, nieodpłatnej, realizowanej z głębi serca, a zatem pewniej formie służby innym w rożnych aspektach- mówi Magdalena Bosek.

Warto dodać, że w projekt zaangażowało się wiele podmiotów, instytucji oraz stowarzyszeń, również z miast partnerskich Bytomia, czyli Recklinghausen, Ormoz i Vsetina. Jak zaznaczą organizatorzy, Biuro Organizacji Pozarządowych i Biuro Rozwoju Miasta i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Bytomiu, efektem projektu ma być nie tylko uhonorowanie aniołów wolontariatu, ale też integracja społeczności lokalnych z uczestnikami międzynarodowymi, wymiana dobrych praktyk oraz pozyskanie nowych członków stowarzyszeń.

Projekt Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu w Bytomiu jest realizowany w ramach unijnego programu Europa dla Obywateli, Partnerstwo Miast.
logo23456.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: Katarzyna Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.