Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Wolontariat bez granic. Wybieramy anioła!

Wolontariat bez granic. Wybieramy anioła! Data publikacji: 24 listopada 2017Wpłynęły już kandydatury do nagrody Bytomskiego oraz Międzynarodowego Anioła Wolontariatu. W sobotę, 2 grudnia o 17.00 w Teatrze Rozbark, dowiemy się do kogo trafi statuetka.

Obecnie analizujemy zgłoszone wnioski, a jednocześnie jesteśmy na finiszu realizacji projektu Nie jesteś sam: solidarność jako sposób na europejskie wartości – festiwal wolontariatu w Bytomiu” w ramach programu „Europa dla obywateli”, który jest ważnym elementem tegorocznej edycji imprezy
– mówi Magdalena Bosek, kierowniczka Biura Rozwoju Miasta i Współpracy Zagranicznej.

Przypomnijmy, że celem przedsięwzięcia realizowanego w programie unijnym Partnerstwo Miast współfinansowanym z programu Europa dla Obywateli, jest promocja wolontariatu, pokazanie bezinteresownych postaw ludzi, którzy na co dzień pracują w strukturach organizacji pozarządowych. Bezinteresowna praca na rzecz środowisk osób wykluczonych społecznie czy niepełnosprawnych jest najlepszym przykładem solidarności i niesienia pomocy.

W kontekście aktualnej sytuacji w całej Europie, rośnie potrzeba krzewienia takich wartości jak braterstwo, przyjaźń, tolerancja. Ważne jest dla nas zaangażowanie jak największej liczby mieszkańców miasta, głównie ze społeczności szkolnych, akademickich i senioralnych. Elementem przygotowań do festiwalu był też tegoroczny cykl spotkań europejskich, zakończony debatą o tolerancji – mówi Magdalena Bosek.

Już 4 grudnia o17.00 w auli Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół odbędzie się debata, podczas której zostaną zaprezentowane działania stowarzyszenia miast partnerskich zajmujących się wolontariatem, a także materiał z warsztatów i wizyt studyjnych, które potrwają od 3 do 4 grudnia w Bytomiu.

Zastanowimy się nad tym czym jest wolontariat, ale poruszymy też szeroko tematykę aktywności społecznej, nieodpłatnej, realizowanej z głębi serca, a zatem pewniej formie służby innym w rożnych aspektach- mówi Magdalena Bosek.

Warto dodać, że w projekt zaangażowało się wiele podmiotów, instytucji oraz stowarzyszeń, również z miast partnerskich Bytomia, czyli Recklinghausen, Ormoz i Vsetina. Jak zaznaczą organizatorzy, Biuro Organizacji Pozarządowych i Biuro Rozwoju Miasta i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Bytomiu, efektem projektu ma być nie tylko uhonorowanie aniołów wolontariatu, ale też integracja społeczności lokalnych z uczestnikami międzynarodowymi, wymiana dobrych praktyk oraz pozyskanie nowych członków stowarzyszeń.

Projekt Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu w Bytomiu jest realizowany w ramach unijnego programu Europa dla Obywateli, Partnerstwo Miast.
logo23456.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: Katarzyna Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.