Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wojewódzkie obchody zakończenia roku szkolnego

Wojewódzkie obchody zakończenia roku szkolnego Data publikacji: 23 czerwca 2017Uroczystym wprowadzeniem szkolnego sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęły się dziś /23 czerwca/ w Państwowych Szkołach Budowlanych Zespole Szkół - wojewódzkie obchody zakończenia roku szkolnego. W naszym regionie błogi czas wakacji rozpoczyna ponad 500 tys. uczniów.

W uroczystej akademii, udział wzięły m.in. władze wojewódzkie na czele z Jarosławem Wieczorkiem, Wojewodą Śląskim, Śląski Kurator Oświaty, Urszula Bauer, Senator RP, prof. Krystian Probierz oraz Prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Miniony rok szkolny to rok wdrażania reformy edukacji. W naszym województwie została ona wprowadzona sprawnie i spokojnie dzięki wzorcowej współpracy z samorządami. Za ogrom włożonej pracy, setki spotkań i rozmów, pragnę dziś gorąco podziękować – mówiła Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty.

Głos zabrał też Jarosław Wieczorek, Wojewoda Śląski, który skierował słowa podziękowania do wszystkich zaangażowanych w prace nad wprowadzeniem reformy. Za nami pierwszy etap wdrażania najważniejszej reformy edukacji po ’89 roku. Wszelkie zmiany wprowadzane były rzetelnie i już za 2-3 lata przekonamy się, że warto było podjąć ten trud. Dołożymy starań, by polska szkoła było nowoczesna, bezpieczna oraz zapewniała młodzieży jak najlepszy start w dorosłość – mówił Jarosław Wieczorek.

Tradycyjnie już podziękowania za 10 miesięcy wytężonej nauki i pracy bytomskich szkół, złożył Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Kadrze pedagogicznej, pracownikom administracyjnym dziękuję za niestrudzoną pracę, poświęcenie i pasję w odkrywaniu młodych talentów oraz przekonywanie uczniów, że mogą więcej niż się spodziewają. Uczniom życzę, by nadchodzące wakacje wykorzystali w pełni każdego dnia. Szukajcie w sobie siły i entuzjazmu na nowy rok szkolny. Do zobaczenia po wakacjach- dodał prezydent.

Po  oficjalnych przemówieniach odbyła się część artystyczna, podczas której nie zabrakło występu "wizytówki placówki" przy ul. Powstańców Śląskich czyli Szkolnej Orkiestry Dętej. W repertuarze dzisiejszego koncertu znalazło się pięć utworów prezentujących różne gatunki muzyczne.

Tego dnia wręczono też nagrody i wyróżnienia dla najzdolniejszych uczniów bytomskiej szkoły. Wyróżnienie Śląskiego Kuratora Oświaty otrzymali: Agnieszka Ukuś i Aleksandra Barszczak – uczennice II Technikum nr 2, Aleksandra Podsiadło – uczennica II klasy X Liceum Ogólnokształcącego, Monika Wrzesińska z III Klasy Technikum nr 2 oraz Piotr Witkowski z I klasy X Liceum Ogólnokształcącego.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.