Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wizyta szkoleniowa w ramach Erasmusa+

Wizyta szkoleniowa w ramach Erasmusa+ Data publikacji: 2 grudnia 2017Dziewięciu nauczycieli, głównie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ze szkół w Niemczech, Włoszech, Turcji i na Węgrzech gościło w II Liceum Ogólnokształcącym w ramach projektu Edukacja Szkolna – Partnerstwa Strategiczne

. Głównym celem wizyty było dzielenie się przykładami dobrych praktyk w zakresie nauczania wyżej wymienionych przedmiotów. Goście uczestniczyli w lekcjach, m.in. biologii, fizyki, geografii i matematyki, na których przypatrywali się metodom pracy stosowanym w szkole gospodarzy spotkania.

Mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych eksperymentów wykorzystywanych podczas zajęć edukacyjnych, np. samodzielne wykonanie preparatów mikroskopowych oraz obserwacje mikroskopowe materiału genetycznego podczas lekcji biologii. Goszczący w Bytomiu nauczyciele wraz z uczniami wzięli udział w warsztatach z rozpoznawania skał na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz zwiedzili muzeum wydziału, gdzie najbardziej zachwyciła ich bogata kolekcja skał i minerałów.

Na zakończenie uczestniczyli w grze terenowej ‘geocaching’, w trakcie której poszukiwali ukrytych fantów przy użyciu GPS-u. Historię naszego miasta, jego perspektywy oraz prowadzoną współpracę zagraniczną przybliżyła naszym gościom Magdalena Bosek z Biura Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Ale wizyta partnerska to nie tylko praca i dyskusje na tematy edukacyjne. W programie znalazł się czas na wycieczki i spotkania z szerszym gronem nauczycieli bytomskiej szkoły. Podczas tych kilku listopadowych dni nasi zagraniczni partnerzy odwiedzili m. in. Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, Muzeum Śląskie w Katowicach oraz Kraków.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.