Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wiosłują w ... parku

Wiosłują w ... parku Data publikacji: 21 lipca 2017Chcesz rozpocząć wioślarską przygodę? Latem jest ku temu okazja i to bez konieczności wyjeżdżania poza miasto. Wypożycz łódź i pływaj po stawie w parku.

Niemal w każdy weekend lipca i sierpnia przy Stawie Południowym w Parku Miejskim im. F. Kachla będzie można popływać łodziami typu canoes. Staw udostępnił Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

- Łodzie zostały wykonane przez nas własnoręcznie. W ten sposób wracamy do dawnej tradycji kajakarskiej jednocześnie propagując tę dziedzinę sportu - wyjaśnia Artur Tyński z I Harcerskiej Drużyny Wodnej im. kpt. Mamerta Stankiewicza w Bytomiu.

Najbliższa możliwość skorzystania z tej atrakcji pojawi się w najbliższy weekend - 22 i 23 lipca między godz. 14 a 18.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców - niezależnie od wieku: zarówno dzieci, jak i seniorów. Prosimy jednak, by dzieci i młodzież do 15 roku życia były pod opieką osoby dorosłej - apeluje Tyński i dodaje, że aktywny wypoczynek odbywa się pod czujnym okiem ratownika, a harcerze zapewniają wioślarzom kamizelki asekuracyjne.

Wstęp wolny.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc I Harcerskiej Drużyny Wodnej w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.