Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Wiosenny koncert dyplomowy uczniów baletówki

Wiosenny koncert dyplomowy uczniów baletówki Data publikacji: 29 marca 2017Duety i wariacje solowe z klasycznego repertuaru baletowego oraz choreografie w technice tańca współczesnego i charakterystycznego zaprezentują już w piątek /31 marca/na dekach Opery Śląskiej uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej.

Uroczysty spektakl jest podsumowaniem dziewięcioletniej edukacji w bytomskiej szkole baletowej. W tym roku kończy naukę 10 uczniów – 8 dziewcząt i 2 chłopców. W pierwszej części koncertu dyplomantom towarzyszyć będą uczniowie klas młodszych , m.in. młodzież przygotowująca się do Ogólnopolskich Konkursów Tańca, które odbędą się w najbliższych miesiącach, w Gdańsku, w Szczecinie i w Koszęcinie.

Koncert Dyplomantów jest tradycją i świętem całej szkoły, a jego organizowanie w Operze Śląskiej wyrazem bardzo dobrej współpracy tych dwóch instytucji. Na koncert, poza rodzicami i bliskimi abiturientów są zapraszani już tradycyjnie, kierownicy zespołów baletowych i tanecznych oraz dyrektorzy teatrów muzycznych. Jest to świetna okazja, by zobaczyli absolwentów bytomskiej szkoły i zaproponowali im pracę lub przyjazd na audycje.

Początek koncertu o 18.00.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. OSB

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.