Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Wiosenny koncert dyplomowy uczniów baletówki

Wiosenny koncert dyplomowy uczniów baletówki Data publikacji: 29 marca 2017Duety i wariacje solowe z klasycznego repertuaru baletowego oraz choreografie w technice tańca współczesnego i charakterystycznego zaprezentują już w piątek /31 marca/na dekach Opery Śląskiej uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej.

Uroczysty spektakl jest podsumowaniem dziewięcioletniej edukacji w bytomskiej szkole baletowej. W tym roku kończy naukę 10 uczniów – 8 dziewcząt i 2 chłopców. W pierwszej części koncertu dyplomantom towarzyszyć będą uczniowie klas młodszych , m.in. młodzież przygotowująca się do Ogólnopolskich Konkursów Tańca, które odbędą się w najbliższych miesiącach, w Gdańsku, w Szczecinie i w Koszęcinie.

Koncert Dyplomantów jest tradycją i świętem całej szkoły, a jego organizowanie w Operze Śląskiej wyrazem bardzo dobrej współpracy tych dwóch instytucji. Na koncert, poza rodzicami i bliskimi abiturientów są zapraszani już tradycyjnie, kierownicy zespołów baletowych i tanecznych oraz dyrektorzy teatrów muzycznych. Jest to świetna okazja, by zobaczyli absolwentów bytomskiej szkoły i zaproponowali im pracę lub przyjazd na audycje.

Początek koncertu o 18.00.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. OSB

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.