Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lipca 2018, Bogna, Brygida, Apolinary

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wiosenne porządkowanie zieleni

Wiosenne porządkowanie zieleni Data publikacji: 16 kwietnia 2018Wiosna przyszła szybko, rozpieszczając iście letnimi temperaturami. Pełne ręce pracy mają więc działkowicze, ale też pracownicy Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej, którzy usuwają pozimowy rozgardiasz w parkach i zieleńcach.

Miejskie służby porządkowe za pomocą specjalnych urządzeń oczyszczają chodniki oraz ulice. Prace prowadzone są także na trawnikach, skąd wygrabiane są stare liście. Na ulicach miasta pojawił się także specjalistyczny sprzęt do usuwania zwierzęcych odchodów. Urządzenie wyposażone jest w silnik spalinowy i pojemnik, w którym gromadzą się nieczystości. Warto zaznaczyć, że wykupienie przez gminę takiej usługi nie zwalnia mieszkańców od sprzątania po swoich pupilach. Sprzątając po psie, właściciele mogą wyrzucać odchody do wszystkich koszy na śmieci, pod warunkiem, że będą one zawinięte w woreczek.

Trwa także porządkowanie i uruchamianie bytomskich fontann. Działają już te zlokalizowane przy pl. Akademickim, skwerze Bonczola i przy amfiteatrze w Parku Miejskim. Jak zapowiada Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej, do końca miesiąca uruchomione zostaną także fontanny przy Rynku, placach Sikorskiego i Targalskiego oraz przy ul. Parkowej.

Autor: AK
Zdjęcia: K. Kadis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.