Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 kwietnia 2018, Maria, Marcelina, Marzena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gdzie jest 100 milionów euro? Większość w Bytomiu!

Na 264 miliony zł opiewają projekty złożone przez Bytom w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Większość przeszła już pozytywną ocenę formalną lub zostały wybrane do dofinansowania przez urząd marszałkowski. OSI staje się faktem - pierwsze remonty i projekty miękkie ruszyły.

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wiosenne porządkowanie zieleni

Wiosenne porządkowanie zieleni Data publikacji: 16 kwietnia 2018Wiosna przyszła szybko, rozpieszczając iście letnimi temperaturami. Pełne ręce pracy mają więc działkowicze, ale też pracownicy Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej, którzy usuwają pozimowy rozgardiasz w parkach i zieleńcach.

Miejskie służby porządkowe za pomocą specjalnych urządzeń oczyszczają chodniki oraz ulice. Prace prowadzone są także na trawnikach, skąd wygrabiane są stare liście. Na ulicach miasta pojawił się także specjalistyczny sprzęt do usuwania zwierzęcych odchodów. Urządzenie wyposażone jest w silnik spalinowy i pojemnik, w którym gromadzą się nieczystości. Warto zaznaczyć, że wykupienie przez gminę takiej usługi nie zwalnia mieszkańców od sprzątania po swoich pupilach. Sprzątając po psie, właściciele mogą wyrzucać odchody do wszystkich koszy na śmieci, pod warunkiem, że będą one zawinięte w woreczek.

Trwa także porządkowanie i uruchamianie bytomskich fontann. Działają już te zlokalizowane przy pl. Akademickim, skwerze Bonczola i przy amfiteatrze w Parku Miejskim. Jak zapowiada Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej, do końca miesiąca uruchomione zostaną także fontanny przy Rynku, placach Sikorskiego i Targalskiego oraz przy ul. Parkowej.

Autor: AK
Zdjęcia: K. Kadis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.