Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wiosenne porządkowanie zieleni

Wiosenne porządkowanie zieleni Data publikacji: 16 kwietnia 2018Wiosna przyszła szybko, rozpieszczając iście letnimi temperaturami. Pełne ręce pracy mają więc działkowicze, ale też pracownicy Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej, którzy usuwają pozimowy rozgardiasz w parkach i zieleńcach.

Miejskie służby porządkowe za pomocą specjalnych urządzeń oczyszczają chodniki oraz ulice. Prace prowadzone są także na trawnikach, skąd wygrabiane są stare liście. Na ulicach miasta pojawił się także specjalistyczny sprzęt do usuwania zwierzęcych odchodów. Urządzenie wyposażone jest w silnik spalinowy i pojemnik, w którym gromadzą się nieczystości. Warto zaznaczyć, że wykupienie przez gminę takiej usługi nie zwalnia mieszkańców od sprzątania po swoich pupilach. Sprzątając po psie, właściciele mogą wyrzucać odchody do wszystkich koszy na śmieci, pod warunkiem, że będą one zawinięte w woreczek.

Trwa także porządkowanie i uruchamianie bytomskich fontann. Działają już te zlokalizowane przy pl. Akademickim, skwerze Bonczola i przy amfiteatrze w Parku Miejskim. Jak zapowiada Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej, do końca miesiąca uruchomione zostaną także fontanny przy Rynku, placach Sikorskiego i Targalskiego oraz przy ul. Parkowej.

Autor: AK
Zdjęcia: K. Kadis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.