Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wigilia w centrum miasta

Wigilia w centrum miasta Data publikacji: 15 grudnia 2017800 litrów barszczu, a w tym prawie pół tony uszek przygotował dzisiaj /15 grudnia/ organizator 6. edycji Bytomskiej Wigilii. Dla tych, którzy wolą słodkości, było kilka tysięcy pierników. W miejskiej wigilii wzięło udział ponad dwa tysiące osób.

To jedyny taki czas, gdy nasz bytomski deptak wypełnia się dźwiękami kolęd, zapachem wigilijnych potraw i świątecznymi ozdobami. Cieszę się, że tradycyjna już, Bytomska Wigilia przyciąga z roku na rok coraz więcej mieszkańców, którzy w duchu przedświątecznej atmosfery decydują się wspólnie uczestniczyć w tym niecodziennym, pełnym życzliwości i radości, spotkaniu bytomian
– powiedział podczas wigilii Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.

O kulinarną stronę zadbali uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, którzy przygotowali barszcz oraz pierniki. Najmłodsi goście uczestniczyli w grach i zabawach. Nie zabrakło też postaci, na którą dzieci czekali najbardziej, czyli Mikołaja i jego pomocników. Swoje artystyczne umiejętności zaprezentowali m. in. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 i 2, zespół Skarb ze Szkoły Podstawowej nr 21 oraz Bytomskie Ognisko Artystyczne.

W ramach obchodów Bytomskiej Wigilii /12 grudnia/ odbyła się 3 edycja Miechowickich Integracji Świątecznych MIŚ 2017. O program zadbały miechowickie szkoły, przedszkola, OREW, Policja, Terenowy Punkt Pomocy Rodzinie nr 8, domy pomocy społecznej, parafia pw. Bożego Ciała. W trakcie imprezy odbył się finał zbiórki publicznej podczas której zbierano żywność, słodycze i środki czystości. Całej akcji towarzyszyły występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz wystawa rękodzieła jednostek organizacyjnych dzielnicy Miechowice. Zebrano ponad 400 kg żywności, które zostaną przekazane najuboższym mieszkańcom Miechowic.

Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek/DPS Kombatant

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.