Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 kwietnia 2018, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gdzie jest 100 milionów euro? Większość w Bytomiu!

Na 264 miliony zł opiewają projekty złożone przez Bytom w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Większość przeszła już pozytywną ocenę formalną lub zostały wybrane do dofinansowania przez urząd marszałkowski. OSI staje się faktem - pierwsze remonty i projekty miękkie ruszyły.

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wigilia w centrum miasta

Wigilia w centrum miasta Data publikacji: 15 grudnia 2017800 litrów barszczu, a w tym prawie pół tony uszek przygotował dzisiaj /15 grudnia/ organizator 6. edycji Bytomskiej Wigilii. Dla tych, którzy wolą słodkości, było kilka tysięcy pierników. W miejskiej wigilii wzięło udział ponad dwa tysiące osób.

To jedyny taki czas, gdy nasz bytomski deptak wypełnia się dźwiękami kolęd, zapachem wigilijnych potraw i świątecznymi ozdobami. Cieszę się, że tradycyjna już, Bytomska Wigilia przyciąga z roku na rok coraz więcej mieszkańców, którzy w duchu przedświątecznej atmosfery decydują się wspólnie uczestniczyć w tym niecodziennym, pełnym życzliwości i radości, spotkaniu bytomian
– powiedział podczas wigilii Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.

O kulinarną stronę zadbali uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, którzy przygotowali barszcz oraz pierniki. Najmłodsi goście uczestniczyli w grach i zabawach. Nie zabrakło też postaci, na którą dzieci czekali najbardziej, czyli Mikołaja i jego pomocników. Swoje artystyczne umiejętności zaprezentowali m. in. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 i 2, zespół Skarb ze Szkoły Podstawowej nr 21 oraz Bytomskie Ognisko Artystyczne.

W ramach obchodów Bytomskiej Wigilii /12 grudnia/ odbyła się 3 edycja Miechowickich Integracji Świątecznych MIŚ 2017. O program zadbały miechowickie szkoły, przedszkola, OREW, Policja, Terenowy Punkt Pomocy Rodzinie nr 8, domy pomocy społecznej, parafia pw. Bożego Ciała. W trakcie imprezy odbył się finał zbiórki publicznej podczas której zbierano żywność, słodycze i środki czystości. Całej akcji towarzyszyły występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz wystawa rękodzieła jednostek organizacyjnych dzielnicy Miechowice. Zebrano ponad 400 kg żywności, które zostaną przekazane najuboższym mieszkańcom Miechowic.

Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek/DPS Kombatant

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.