Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 czerwca 2018, Alicja, Marta, Alojz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wieża Babel - wykład o językach

Wieża Babel - wykład o językach Data publikacji: 31 października 2017Około 200 osób wzięło udział w wykładzie otwartym dotyczącym języków świata, organizowanym przez Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku  w ramach  Bytomskich Spotkań Europejskich.

Rozmawialiśmy o kształtowaniu się języków, rodzinach języków występujących na rożnych kontynentach, ze szczególnym uwzględnieniem rodziny indoeuropejskiej – mówi Magdalena Bosek, anglista, politolog, która przygotowała wykład. Słuchacze interesowali się również tym, jaki wpływ na rozwój języków mają kwestie migracji ludności.

Zdefiniowano także czym jest dialekt a czym gwara. Omówiono przeszłość językową Europy i zastanawiano się nad jej przyszłością. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej Polsce.

Już 15 listopada o 11.00 w auli Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół, odbędzie się finał tegorocznych Bytomskich Spotkań Europejskich.

Spotkanie oprócz podsumowania całego roku będzie miało charakter debaty o tolerancji w nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Gościem specjalnym spotkania będzie Marlon Ribeiro, Brazylijczyk, który od 5 lat mieszka w Polsce. Na co dzień pracuje w szkole języków obcych, jako lektor arabskiego, szwedzkiego, portugalskiego, hiszpańskiego, japońskiego oraz angielskiego.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: A. Ostachowicz

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.