Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wieża Babel - wykład o językach

Wieża Babel - wykład o językach Data publikacji: 31 października 2017Około 200 osób wzięło udział w wykładzie otwartym dotyczącym języków świata, organizowanym przez Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku  w ramach  Bytomskich Spotkań Europejskich.

Rozmawialiśmy o kształtowaniu się języków, rodzinach języków występujących na rożnych kontynentach, ze szczególnym uwzględnieniem rodziny indoeuropejskiej – mówi Magdalena Bosek, anglista, politolog, która przygotowała wykład. Słuchacze interesowali się również tym, jaki wpływ na rozwój języków mają kwestie migracji ludności.

Zdefiniowano także czym jest dialekt a czym gwara. Omówiono przeszłość językową Europy i zastanawiano się nad jej przyszłością. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej Polsce.

Już 15 listopada o 11.00 w auli Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół, odbędzie się finał tegorocznych Bytomskich Spotkań Europejskich.

Spotkanie oprócz podsumowania całego roku będzie miało charakter debaty o tolerancji w nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Gościem specjalnym spotkania będzie Marlon Ribeiro, Brazylijczyk, który od 5 lat mieszka w Polsce. Na co dzień pracuje w szkole języków obcych, jako lektor arabskiego, szwedzkiego, portugalskiego, hiszpańskiego, japońskiego oraz angielskiego.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: A. Ostachowicz

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.