Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wieża Babel - wykład o językach

Wieża Babel - wykład o językach Data publikacji: 31 października 2017Około 200 osób wzięło udział w wykładzie otwartym dotyczącym języków świata, organizowanym przez Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku  w ramach  Bytomskich Spotkań Europejskich.

Rozmawialiśmy o kształtowaniu się języków, rodzinach języków występujących na rożnych kontynentach, ze szczególnym uwzględnieniem rodziny indoeuropejskiej – mówi Magdalena Bosek, anglista, politolog, która przygotowała wykład. Słuchacze interesowali się również tym, jaki wpływ na rozwój języków mają kwestie migracji ludności.

Zdefiniowano także czym jest dialekt a czym gwara. Omówiono przeszłość językową Europy i zastanawiano się nad jej przyszłością. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej Polsce.

Już 15 listopada o 11.00 w auli Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół, odbędzie się finał tegorocznych Bytomskich Spotkań Europejskich.

Spotkanie oprócz podsumowania całego roku będzie miało charakter debaty o tolerancji w nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Gościem specjalnym spotkania będzie Marlon Ribeiro, Brazylijczyk, który od 5 lat mieszka w Polsce. Na co dzień pracuje w szkole języków obcych, jako lektor arabskiego, szwedzkiego, portugalskiego, hiszpańskiego, japońskiego oraz angielskiego.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: A. Ostachowicz

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.