Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Wiesław Ochman

Wiesław Ochman Data publikacji: 9 grudnia 2013Piękne rzeczy dzieją się wszędzie, nie tylko w wielkich metropoliach, dlatego, mimo iż występowałem na wielu scenach świata, zawsze będę myślał o Bytomiu ciepło i z sentymentem. Tym bardziej, że przypomina mi on moją rodzinną Pragę, gdzie spędziłem dzieciństwo i stawiałem pierwsze kroki.

W Bytomiu niemal wszystko było pierwsze. Tu zaśpiewałem pierwszą partię operową, wyreżyserowałem pierwszy spektakl. Ba! Nawet po raz pierwszy zdecydowałem się o byciu jurorem! O objęcie tej roli proszono mnie w innych miastach wielokrotnie, zawsze odmawiałem. Zdecydowałem się na to dopiero w Bytomiu, podczas Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura. Często wracam do Bytomia. Do teatru operowego o bardzo wysokim poziomie artystycznym i do świadomej publiczności, która oczekuje dobrych spektakli. Może kiedyś uda mi się namalować obraz przedstawiajacy jakiś fragment Bytomia, bo nie ukrywam, że ten pejzaż jest bardzo pociągający... Warszawa, Kraków, Bytom - to miasta, które są mi szczególnie bliskie, ale to w Bytomiu zostałem pierwszym honorowym obywatelem miasta!

Wiesław OchmanAutor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.