Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Wiersze z serca

Wiersze z serca Data publikacji: 28 października 2016O pracy nad najnowszym tomikiem liryków, inspiracjach i swoich literackich planach opowiadała wczoraj /27 października/ Hanna Paszko, która nakładem Urzędu Miejskiego w Bytomiu wydała „Zadumę pod bytomskim niebem”.
 
Hanna Paszko urodziła się w Częstochowie. Od 1974 roku mieszka w Bytomiu. Pełniła ważne funkcje w ogólnopolskich strukturach samorządu pielęgniarek i położnych. Hanna Paszko była przewodniczącą Komisji Etyki przy Naczelnej Radzie Pielęgniarek i Położnych. Jest autorką wielu artykułów poświęconych tematom etyki i odpowiedzialności zawodowej pielęgniarek i położnych oraz godności ludzkiej, zwłaszcza chorych, cierpiących czy samotnych.

Swoje doświadczenia i przeżycia opisuje w książkach. W 2008 roku ukazała się jej powieść „Dobroć mieszka w sercu". Cztery lata później wydała „Historię o prawdziwej księżniczce” – książkę dla dzieci poświęconą Matce Ewie von Tiele Winckler. W jej twórczości nie brak też form poetyckich, jak opublikowany w 2014 roku „Bytom wierszem malowany”.

Tomik składa się 70 wierszy. To utwory osobiste , w których autorka odwołuje się do swoich wspomnień miejsc i ludzi, których spotykała na zawodowych i prywatnych ścieżkach życia. Publikację można kupić za ok. 5 zł w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.