Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Wielki sukces bytomianina

Wielki sukces bytomianina Data publikacji: 4 września 2017Podczas turnieju tenisowego ITF Juniors grade II w Belgradzie dobrze zaprezentował się Wojciech Marek. Wychowanek KS „Górnika” Bytom  ze stolicy Serbii przywiózł dwa srebra. Jedno zdobyte indywidualnie, drugie zaś w deblu z Czechem Paulsonem. Turniej zakończył się 2 września.

Aby dotrzeć do finału Marek musiał pokonać Norwega Groenera (6/3 6/0), Francuza Courtalona (6/2 6/1), Serba Popovica  (6/2 3/6 7/6) oraz Drogueta pochodzącego również z Francji (6/2 0/6 6/4). Dopiero w finale uległ Argentyńczykowi Cerundolo, który nie dał żadnych szans naszemu tenisiście (2/6 1/6).

To nie jedyny sukces bytomianina w tym roku.  Mimo młodego wieku (16 lat) , w czerwcu zdobył tytuł  Mistrza Polski w kategorii do lat 18. Trenerem tego utalentowanego sportowca jest Łukasz Kuboszek, zaś na turnieju w Belgradzie towarzyszył mu Błażej Koniusz.


 

Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: KS "Górnik" Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.