Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Więcej niż geodezja

Więcej niż geodezja Data publikacji: 30 maja 2014Nowoczesny, idący z duchem czasu system zarządzania informacją przestrzenną bez wątpienia jest tym, czym Bytom wyróżnia się na tle innych miast. Tworzeniu i wdrażaniu nowych technologii w zakresie GIS poświęcona została konferencja „Systemy Informacji Przestrzennej w administracji samorządowej.”
 
Wśród goszczących w Bytomiu prelegentów pojawili się m. in. przedstawiciele Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego, Otwartego Regionalnego Systemu Informacji Przestrzennej, firmy ERSI Polska, z którą Bytom współpracuje już od ponad 20 lat oraz reprezentanci śląskich gmin, zajmujący się szeroko pojętą gospodarką przestrzenną.
 
Tematyka konferencji dotyczyła tworzenia, zarządzania i udostępniania informacji geograficznej. W prezentowanych referatach mówiono m.in. o funkcjonowaniu państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, o potrzebach tworzenia globalnej struktury danych przestrzennych oraz ich roli. W drugiej części spotkania zostały przedstawione przykładowe zastosowania i wdrożenia GIS w jednostkach publicznych na poziomie gmin oraz powiatów.

Skutecznemu zarządzaniu przestrzenią miasta i polityce GIS poświęcona była prezentacja gospodarzy. Bytomski przykład wykorzystania infrastruktury informacji przestrzennej, pokazuje, że oprócz funkcji ściśle związanych z geodezją, coraz istotniejsza staje się część poświęcona zagadnieniom społecznym: demografii, bezrobociu, ochronie środowiska czy bezpieczeństwu.

Tworząc bytomski system informacji przestrzennej już dawno wyszliśmy poza samą geodezję. Chcąc stworzyć kompleksową bazę danych informacji o mieście, wiedzieliśmy, że nie da się osiągnąć tego celu bez współpracy, zarówno z naszymi wewnętrznymi jednostkami, jak i podmiotami zewnętrznymi – mówi Wojciech Jeszka, naczelnik Wydziału Geodezji UM.

Warto wspomnieć, że trwają prace nad udoskonaleniem Internetowego Serwisu Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej. W czerwcu światło dzienne zobaczy jej unowocześniona odsłona. Obecnie pracujemy nad dostosowaniem serwisu do obecnych wymogów. Użytkownicy stawiają poprzeczkę coraz wyżej i chcąc dotrzymać im kroku postawiliśmy na funkcjonalność serwisu. Nie zabraknie więc np. googlowskich funkcji kompatybilnych z tabletami czy smartfonami – mówi Jeszka.

Organizatorem konferencji były ESRI Polska i Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.