Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 marca 2018, Gertruda, Patryk, Zbigniew

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Wiceminister sportu z wizytą w Bytomiu

Wiceminister sportu z wizytą w Bytomiu Data publikacji: 7 kwietnia 2017Zmiany w ustawie o sporcie, prace nad ustawą antydopingową oraz wsparcie dla klubów i indywidualnych sportowców były głównymi tematami dzisiejszego spotkania Jana Widery, podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki z członkami Rady Sportu działającej przy prezydencie Bytomia.

Z każdym rokiem staramy się zwiększać wsparcie dla klubów, ale także indywidualnych sportowców, którzy osiągają sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Ministerstwo Sportu i Turystyki przygotowało szereg programów, które mają wesprzeć utalentowanych zawodników, mających szansę na medale w mistrzostwach Europy, świata, a także na olimpiadzie
– powiedział Jan Widera, wiceminister Sportu.

Podczas piątkowego /7 kwietnia/ spotkania w Biurze Promocji Bytomia poruszono również sprawę wsparcia dla sportu młodzieżowego oraz klubów, które liczą na pomoc Ministerstwa Sportu w zakresie inwestycji sportowych. Jak podkreślali przedstawiciele Rady Sportu wsparcie finansowe dla klubów, które inwestują w swoją infrastrukturę, umożliwia nie tylko modernizację bazy sportowej, ale przede wszystkich przyciąga dzieci i młodzież do uprawiania sportu.

W piątkowym spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele bytomskich klubów sportowych, którym wiceminister Widera przedstawił koncepcję ogłoszonego w marcu programu „Klub”. Zachęcam do udziału w nim. W 2016 roku przeznaczyliśmy na niego 24 mln zł, zaś w tym roku zwiększyliśmy kwotę do 30 mln - mówił o programie Jan Widera.  Przypomniał, że w 2016 roku zgłosiło się do niego ponad 5200 klubów sportowych z całej Polski, a dofinansowanie otrzymało ponad 2100.

Program „Klub” skierowany jest do klubów sportowych (działających w formie stowarzyszenia), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych. Program finansowany jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF), którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Na jego realizację w 2017 roku przeznaczono kwotę 30 mln zł.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.