Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim Data publikacji: 4 maja 2018Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą nie tylko sprawdzić możliwości swojego organizmu, ale powalczyć o cenne nagrody. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Zapisy do Bytomskiego Półmaratonu, jednej z największych imprez biegowych na południu Polski, już ruszyły i prowadzone są za pośrednictwem strony ZmierzymyCzas.pl

Dla wielu biegaczy imprezy takie jak maratony i półmaratony to prawdziwe rarytasy, z kolei dla biegaczy-amatorów to wielka szansa na sprawdzenie możliwości swojego organizmu w rywalizacji z rówieśnikami. Kolejną okazję będą mieli tym razem wyjątkowo w sobotę, 15 września. Wówczas już po raz dziesiąty biegacze będą rywalizować ulicami Miechowic o laur zwycięzcy Bytomskiego Półmaratonu - imprezy, która na stałe zapisała się w kalendarzu maratończyków z całego Śląska, Polski i nie tylko. W ubiegłym roku na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Malina, który półmaraton (21 kilometrów) pokonał w czasie 1:12:47.

Przypomnijmy, że jak co roku spośród uczestników, którzy w regulaminowym czasie ukończą bieg, zostanie rozlosowana główna nagroda imprezy – samochód osobowy. Jedynym warunkiem, wymaganym przez organizatora jest osiągnięcie minimum 1200 uczestników.

Organizatorzy nie powinny mieć jednak problemów z zebraniem liczby 1200 uczestników, tym bardziej, że zapisy do zyskującej sobie coraz większy prestiż bytomskiej imprezy już trwają, a wśród uczestników będą nie tylko biegacze z Polski, ale również z zagranicy. W biegu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat (osoby, które do 15 września 2018 roku, ukończyły 16 lat mogą wystartować w biegu, ale muszą mieć pisemną zgodę rodziców lub prawnego opiekuna).

Wśród pozostałych nagród, które czekają na najlepszych biegaczy, są nagrody finansowe oraz rzeczowe, zaś każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w regulaminowym czasie, otrzyma pamiątkowy medal.

Organizatorzy biegu: Michał Napierała, TTS Polonia Bytom oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu liczą, ze w kolejnej edycji półmaratonu biegacze nie zawiodą, a rekord frekwencji zostanie po raz kolejny pobity, będąc tym samym potwierdzeniem, ze takie imprezy warto organizować.

Więcej szczegółów na temat 10. Bytomskiego Półmaratonu znajdziecie TUTAJ oraz w REGULAMINIE

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.