Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2018, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim Data publikacji: 4 maja 2018Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą nie tylko sprawdzić możliwości swojego organizmu, ale powalczyć o cenne nagrody. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Zapisy do Bytomskiego Półmaratonu, jednej z największych imprez biegowych na południu Polski, już ruszyły i prowadzone są za pośrednictwem strony ZmierzymyCzas.pl

Dla wielu biegaczy imprezy takie jak maratony i półmaratony to prawdziwe rarytasy, z kolei dla biegaczy-amatorów to wielka szansa na sprawdzenie możliwości swojego organizmu w rywalizacji z rówieśnikami. Kolejną okazję będą mieli tym razem wyjątkowo w sobotę, 15 września. Wówczas już po raz dziesiąty biegacze będą rywalizować ulicami Miechowic o laur zwycięzcy Bytomskiego Półmaratonu - imprezy, która na stałe zapisała się w kalendarzu maratończyków z całego Śląska, Polski i nie tylko. W ubiegłym roku na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Malina, który półmaraton (21 kilometrów) pokonał w czasie 1:12:47.

Przypomnijmy, że jak co roku spośród uczestników, którzy w regulaminowym czasie ukończą bieg, zostanie rozlosowana główna nagroda imprezy – samochód osobowy. Jedynym warunkiem, wymaganym przez organizatora jest osiągnięcie minimum 1200 uczestników.

Organizatorzy nie powinny mieć jednak problemów z zebraniem liczby 1200 uczestników, tym bardziej, że zapisy do zyskującej sobie coraz większy prestiż bytomskiej imprezy już trwają, a wśród uczestników będą nie tylko biegacze z Polski, ale również z zagranicy. W biegu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat (osoby, które do 15 września 2018 roku, ukończyły 16 lat mogą wystartować w biegu, ale muszą mieć pisemną zgodę rodziców lub prawnego opiekuna).

Wśród pozostałych nagród, które czekają na najlepszych biegaczy, są nagrody finansowe oraz rzeczowe, zaś każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w regulaminowym czasie, otrzyma pamiątkowy medal.

Organizatorzy biegu: Michał Napierała, TTS Polonia Bytom oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu liczą, ze w kolejnej edycji półmaratonu biegacze nie zawiodą, a rekord frekwencji zostanie po raz kolejny pobity, będąc tym samym potwierdzeniem, ze takie imprezy warto organizować.

Więcej szczegółów na temat 10. Bytomskiego Półmaratonu znajdziecie TUTAJ oraz w REGULAMINIE

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.