Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 czerwca 2018, Elzbieta, Paula, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz zmienić ogrzewanie? Powiedz jakie masz plany!

Dla tych mieszkańców, którzy sami ogrzewają swoje domy nadszedł czas, kiedy można nie myśleć o opale czy rachunkach za gaz. Bez względu na porę roku Bytom pamięta o działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza. Rozpoczęły się prace nad aktualizacją Programu ograniczenia niskiej emisji.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Wernisaż wystawy Fotografii Dzikiej Przyrody 2015

Wernisaż wystawy Fotografii Dzikiej Przyrody 2015 Data publikacji: 7 kwietnia 2016Najlepsze na świecie zdjęcia natury ukazujące różnorodność, piękno i dramatyzm życia na Ziemi, nagrodzone w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2015 od jutra /8 kwietnia/ będą prezentowane w Muzeum Górnośląskim. Początek o 18.00.

Wildlife Photographer of the Year to największe i najbardziej cenione przedsięwzięcie z zakresu fotografii dzikiej przyrody. W tegorocznej, 51. edycji konkursu odbywającej się pod hasłem „Twój świat – Twoja wizja”, wzięło udział ponad 4 tys. fotografów z ponad 90 krajów.

Spośród ponad 42 tysięcy zgłoszonych prac wybrano setkę wybitnych artystycznie, doskonałych technicznie zdjęć, które nagrodzono i wyróżniono w 16 kategoriach (m.in.: ssaki, gady, płazy i ryby, bezkręgowce, rośliny i grzyby, szczegół, pod wodą, na lądzie, na niebie, w mieście).

Przyznano również 4 nagrody specjalne. Wystawa Fotografia Dzikiej Przyrody 2015 składa się ze 100 zdjęć wykonanych przez 76 fotografów z 23 krajów. Prace te, wymagające nie lada poświęcenia, bacznego śledzenia fauny i flory, a także zaawansowanych umiejętności, uświadamiają, jak wiele dzieje się w przyrodzie i jak bardzo intrygujące są to zjawiska. Ukazują momenty zwyczajne i niezwykłe, gatunki popularne i mniej znane.

Wystawę można oglądać do 8 maja.

Autor: AK
Zdjęcia: MGB

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.