Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Wernisaż wystawy Fotografii Dzikiej Przyrody 2015

Wernisaż wystawy Fotografii Dzikiej Przyrody 2015 Data publikacji: 7 kwietnia 2016Najlepsze na świecie zdjęcia natury ukazujące różnorodność, piękno i dramatyzm życia na Ziemi, nagrodzone w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2015 od jutra /8 kwietnia/ będą prezentowane w Muzeum Górnośląskim. Początek o 18.00.

Wildlife Photographer of the Year to największe i najbardziej cenione przedsięwzięcie z zakresu fotografii dzikiej przyrody. W tegorocznej, 51. edycji konkursu odbywającej się pod hasłem „Twój świat – Twoja wizja”, wzięło udział ponad 4 tys. fotografów z ponad 90 krajów.

Spośród ponad 42 tysięcy zgłoszonych prac wybrano setkę wybitnych artystycznie, doskonałych technicznie zdjęć, które nagrodzono i wyróżniono w 16 kategoriach (m.in.: ssaki, gady, płazy i ryby, bezkręgowce, rośliny i grzyby, szczegół, pod wodą, na lądzie, na niebie, w mieście).

Przyznano również 4 nagrody specjalne. Wystawa Fotografia Dzikiej Przyrody 2015 składa się ze 100 zdjęć wykonanych przez 76 fotografów z 23 krajów. Prace te, wymagające nie lada poświęcenia, bacznego śledzenia fauny i flory, a także zaawansowanych umiejętności, uświadamiają, jak wiele dzieje się w przyrodzie i jak bardzo intrygujące są to zjawiska. Ukazują momenty zwyczajne i niezwykłe, gatunki popularne i mniej znane.

Wystawę można oglądać do 8 maja.

Autor: AK
Zdjęcia: MGB

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.