Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Weekendu początek. Czas na kulturalny oddech

Weekendu początek. Czas na kulturalny oddech Data publikacji: 13 grudnia 2013W ferworze przedświątecznych porządków warto zaplanować sobie weekendowy wieczór na chwilę kulturalnego oddechu. Będzie z czego wybierać – proponujemy kino, książkę, koncerty i spektakle.

Jeszcze dziś od zapraszamy do Biura Promocji Bytomia na spotkanie z autorami ksiązki „Spacerem po Bytomiu". Anna Śmiałek, Tomasz Śmiałek i Maciej Droń od lat przekonują, że Bytom to doskonałe miejsce do spacerów. Swoje pomysły zebrali i opisali. Korzystając z ich przewodnika będziecie mogli wybrać się na wycieczki i przekonać znajomych, że Bytom to miasto, które warto pokazać innym. Spotkanie rozpocznie się o 17.00.

Kto ma ochotę na kino, niech wybierze się do BCKina na niemiecką komedię „Dziś jestem blondynką" (ten film zobaczycie też w sobotę i niedzielę). Uczta czeka na miłośników dobrej muzyki na żywo - w Beceku w ramach projektu „Tylko NIE Bytom!" wystąpi Rachel Dadd.

Sobotę zaczynamy od warsztatów dla najmłodszych w ramach Klubu Zielonej Żyrafy (Becek, 10.00). Nieco później dzieci będą mogły dowiedzieć się, jak to ze świętami na Śląsku bywało. Muzeum Górnośląskie zaprasza na warsztaty „Ślonsko wilijo". Jest też propozycja dla dorosłych - Opera Śląska zaprasza na Galę Verdiego i Wagnera.

Galę w Operze Śląskiej będzie można zobaczyć również w niedzielę o 18.00, ale wcześniej, o 11.00 odbędzie się spotkanie sympatyków Salonu Poezji i Muzyki Anny Dymnej. Niedzielny wieczór kulturalny zakończy się w Beceku spektaklem „Twin Houses" Compagnie Mossoux-Bonté.

Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: arch. Rachel Dadd

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.