Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Weekend z LEGO

Weekend z LEGO Data publikacji: 20 marca 2017Kilka tysięcy gości odwiedziło weekendową /18-19 marca/ wystawę modeli z klocków LEGO. Blisko 50 wystawców z całej Polski zaprezentowało swoje budowle. Wśród nich, znalazła się makieta miasta „Zbudujcowo” o powierzchni 25m2.

Wśród modeli znalazły się też akcenty naszego regionu, nawet Bytomia. Zaprezentowano dawny bytomski dworzec, który niestety można już podziwiać tylko na starych pocztówkach. Wystawiono również wieżę ciśnień, Szyb Krystyna oraz w całości odtworzony pałac Tiele – Wincklerów, którego ruiny możemy dziś zobaczyć w Miechowicach.

Organizatorzy zadbali również o dzieci, które oprócz podziwiania modeli, mogły samemu zbudować co tylko im wyobraźnia podsunęła. Każda ich budowla wzięła udział w konkursie. Spośród wszystkich prac, jury wybrało cztery najciekawsze. Ich autorzy musieli na czas ułożyć jak największą liczbę piesków klocków LEGO na planszy. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę, w zależności od zajętego miejsca.

Dla dzieci bardziej zainteresowanych techniką do dyspozycji były samochody terenowe, koparki, pojazd gąsienicowy oraz dźwig na zdalne sterownie. Można było pojeździć takim pojazdem albo spróbować swoich sił w przenoszeniu kruszywa (również z klocków) za pomocą dźwigu z jednego pojemnika do drugiego.

Takie wystawy to gratka zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Modele zrobiły wielkie wrażenie dzięki dokładności odwzorowania rzeczywistości, zachowania wszelkich detali – powiedział podczas podziwiania wystawy Damian Bartyla, Prezydent Bytomia. Mam nadzieję, że to wydarzenie wpisze się na stałe w bytomski kalendarz imprez – dodał.

Organizatorem wystawy był Urząd Miejski wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Klocków LEGO Zbudujmy.to.

Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.