Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Weekend w militarnych barwach

Weekend w militarnych barwach Data publikacji: 30 maja 2017Już po raz trzynasty miłośnicy militariów i muzealnicy z całego kraju przyjadą do Bytomia, by się spotkać, wymienić doświadczeniami i zaprezentować swoje eksponaty. Impreza w kamuflujących barwach potrwa od 2 do 4 czerwca w Miechowicach.

Podobnie jak w ubiegłych latach dla małych i nieco starszych fanów militariów przygotowano szereg atrakcji. Nie zabraknie żelaznego punktu programu, czyli parady ulicami miasta z metą na Rynku, gdzie będzie można podziwiać epokowe, wycofane już w większości z użytku pojazdy.

Prezentację pojazdów oraz grup rekonstrukcyjnych zaplanowano na sobotę, 3 czerwca od 12.00 do 13.30. O 15.00 impreza przeniesie się na teren obozowiska przy ul. Elektrowni. Tam, na zainteresowanych czekać będą przejażdżki sprzętem wojskowym, widowiskowe pokazy walk w terenie z wykorzystaniem militariów i pirotechniki.

Tego dnia zaprezentują się też bractwa kurkowe z Bytomia i Zabrza. Nie zabraknie też występów muzycznych w wojskowych klimatach. W niedzielę, 4 czerwca zaplanowano piknik rodzinny. Oprócz tego na chętnych czekać będzie militarny jarmark i strzelnica.

Zobacz plakat

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.