Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Weekend w militarnych barwach

Weekend w militarnych barwach Data publikacji: 30 maja 2017Już po raz trzynasty miłośnicy militariów i muzealnicy z całego kraju przyjadą do Bytomia, by się spotkać, wymienić doświadczeniami i zaprezentować swoje eksponaty. Impreza w kamuflujących barwach potrwa od 2 do 4 czerwca w Miechowicach.

Podobnie jak w ubiegłych latach dla małych i nieco starszych fanów militariów przygotowano szereg atrakcji. Nie zabraknie żelaznego punktu programu, czyli parady ulicami miasta z metą na Rynku, gdzie będzie można podziwiać epokowe, wycofane już w większości z użytku pojazdy.

Prezentację pojazdów oraz grup rekonstrukcyjnych zaplanowano na sobotę, 3 czerwca od 12.00 do 13.30. O 15.00 impreza przeniesie się na teren obozowiska przy ul. Elektrowni. Tam, na zainteresowanych czekać będą przejażdżki sprzętem wojskowym, widowiskowe pokazy walk w terenie z wykorzystaniem militariów i pirotechniki.

Tego dnia zaprezentują się też bractwa kurkowe z Bytomia i Zabrza. Nie zabraknie też występów muzycznych w wojskowych klimatach. W niedzielę, 4 czerwca zaplanowano piknik rodzinny. Oprócz tego na chętnych czekać będzie militarny jarmark i strzelnica.

Zobacz plakat

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.