Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ważny sprawdzian szóstoklasistów

Ważny sprawdzian szóstoklasistów Data publikacji: 5 kwietnia 2016Już dzisiaj 1212 szóstoklasistów z 24 szkół podstawowych w Bytomiu przystapi do pierwszego, ważnego w życiu sprawdzianu wiedzy. W części pierwszej zmierzą się z wiedzą ogólną, w drugiej – z językiem obcym.

Sprawdzian rozpocznie się o 9.00 i potrwa 80 minut. Obejmować będzie zakres wiedzy z języka polskiego i matematyki. Pytania będą otwarte i zamknięte Po czterdziestopięciominutowej przerwie uczniowie przystąpią do egzaminu z języka obcego. Będzie składał się z pytań zamkniętych i potrwa 45 minut. Wyniki egzaminu znane będą 27 maja.

Dla uczniów, którzy z przyczyn od siebie niezależnych (choroba, pobyt w szpitalu), nie będą mogli przystąpić do egzaminu, wyznaczono drugi termin – 2 czerwca. Test szóstoklasisty jest obowiązkowy, jego wyniki mają wpływ na dalszą edukację, w przypadku, kiedy uczeń chciałby uczęszczać do gimnazjum poza obwodem zamieszkania. Wówczas o przyjęciu do szkoły liczą się oceny na świadectwie i liczba punktów uzyskanych na egzaminie.

Warto dodać, że tegoroczny test szóstoklasisty, może być ostatnim takim sprawdzianem. Ministerstwo Edukacji Narodowej zamierza go zlikwidować. Projekt nowelizacji o systemie oświaty, w którym zapiano likwidację sprawdzianu, trafił w połowie marca do konsultacji społecznych.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.