Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Ważne zwycięstwo hokeistów

Ważne zwycięstwo hokeistów Data publikacji: 4 lutego 2017Hokeiści TMH Tempish Polonia Bytom pokonali wczoraj, 3 lutego u siebie bezpośredniego rywala w walce o 4. miejsce – zespół Orlika Opola 2:1. Do wyłonienia zwycięzcy piątkowego meczu potrzebna była dogrywka, w której lepsi okazali się bytomianie.

Bramki dla Polonii zdobyli: Roman Malinik oraz Martin Vozdecky. Dzięki wczorajszemu zwycięstwu niebiesko-czerwoni o dwa punkty wyprzedzają w tabeli zespół Orlika Opole. Poloniści mają na koncie 55. punktów, zaś zespół z Opola – 53. punkty.  Jeśli nasi hokeiści utrzymają 4. miejsce w tabeli przystąpią do ćwierćfinału play-off z atutem większej ilości spotkań na własnym lodzie.

W niedzielę, 5 lutego nasi hokeiści zagrają na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie. Mimo że zespół z Jastrzębia nie ma już szans na zajęcie wyższego miejsca niż szóste po rundzie zasadniczej, na pewno będzie walczył z niebiesko-czerwonymi o komplet punktów. Niedzielni rywale Polonii udowodnili to w spotkaniu rozegranym 20 stycznia w Bytomiu. Wówczas po rzutach karnych wygrali 4:3.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.