Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
10 grudnia 2018, Julia, Judyta, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Najstarsza wąskotorówka

Najstarsza wąskotorówka Data publikacji: 11 grudnia 2013Trasa tej najstarszej na świecie czynnej kolei wąskotorowej (istnieje od 1853 roku) wiedzie z Bytomia do Miasteczka Śląskiego i mierzy 21 km. Podczas trwającej 70 min. podróży ciuchcia przejeżdża obok ciekawych pod względem turystycznym obiektów. Zatrzymuje się na 10 stacjach.

W Bytomiu mija m.in. Elektrociepłownię Szombierki, lokomotywownię w Karbiu (gdzie można obejrzeć zabytkowe parowozy i wagony wąskotorowe, w tym oryginalnie wyposażoną tzw. salonkę z 1912 roku) oraz dawny kamieniołom w Blachówce. W Tarnowskich Górach zaś - Zabytkową Kopalnię Srebra. Kolejka jest obiektem na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Informacja oraz zamawianie przejazdów: Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych w Bytomiu, ul. Reja (lokomotywownia w Karbiu) tel. 666 904 142. Kolejka kursuje w sezonie letnim. (Z przewodnika Tomasza Śmiałka "Bytom zaprasza")

Informacje o rozkładzie jazdy kolejki na stronie Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei WąskotorowychGaleria zdjęć:Autor: KM
Zdjęcia: fot. T. Szemalikowski, W. Sokolnicki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.