Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 sierpinia 2017, Sabina, Sobieslaw, Bernard

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Wąskotorówka znów rusza

Wąskotorówka znów rusza Data publikacji: 21 czerwca 2017Wąskotorówka, jedna z największych atrakcji miasta - zarówno dla tych najmłodszych, jak i ich rodziców 24 czerwca (sobota) rusza na tory.

Przejazd liczącą 21 km trasą trwa godzinę i 10 minut. Popularną wąskotorówką przejedziemy się w każdy wolny dzień - weekendy i święta aż do końca wakacji.

Pierwszy przystanek kolejki znajduje się przy dworcu głównym obok Elektrociepłowni Szombierki. Trasa jest bardzo malownicza i wiedzie przez Dolomity Sportową Dolinę, rezerwat bukowy Segiet, Zabytkową Kopalnię Srebra, centrum Tarnowskich Gór i przy zalewie w Miasteczku Śląskim.

W ciągu dnia wąskotorówka będzie przewoziła pasażerów z Bytomia do Miasteczka Śląskiego i z powrotem. Podobnie jak w zeszłym roku - wykona dwa takie kursy.

- W tym roku skomunikowaliśmy nasze pociągi z pociągami Kolei Śląskich z i do Katowic. Pociąg wąskotorowy odjeżdżający z Bytomia o godzinie 9:00 jest skomunikowany z pociągiem odjeżdżającym z Katowic o godzinie 8:12 (przyjazd do Bytomia o 8:36), pociąg wąskotorowy odjeżdżający z Bytomia o 14:30 jest skomunikowany z pociągiem odjeżdżającym z Katowic o 13:32 (przyjazd do Bytomia o 13:58) - wymienia Kamil Czarnecki ze Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Z kolei z Miasteczka Śląskiego wąskotorówka odjedzie o godz. 11:45 (do Bytomia dotrze o godz. 12:55; odjazd do Katowic o godz. 13:04) oraz o godz. 17:20 (przyjazd do Bytomia o godz. 18:30, odjazd do Katowic 18:44). Należy jednak pamiętać, że pociąg Kolei Śląskich do Katowic o 18:44 kursuje tylko w niedzielę. W rozkładzie jazdy pociągów stowarzyszenia nie ma informacji na temat przewozu rowerów, ponieważ z przyczyn technicznych wagon rowerowy jest w tej chwili wyłączony z ruchu. - Gdy tylko go naprawimy, poinformujemy o tym fakcie na naszej stronie - obiecuje Czarnecki. 
Plakat_zmiana.jpg

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.