Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2017, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wąskotorówka znów rusza

Wąskotorówka znów rusza Data publikacji: 21 czerwca 2017Wąskotorówka, jedna z największych atrakcji miasta - zarówno dla tych najmłodszych, jak i ich rodziców 24 czerwca (sobota) rusza na tory.

Przejazd liczącą 21 km trasą trwa godzinę i 10 minut. Popularną wąskotorówką przejedziemy się w każdy wolny dzień - weekendy i święta aż do końca wakacji.

Pierwszy przystanek kolejki znajduje się przy dworcu głównym obok Elektrociepłowni Szombierki. Trasa jest bardzo malownicza i wiedzie przez Dolomity Sportową Dolinę, rezerwat bukowy Segiet, Zabytkową Kopalnię Srebra, centrum Tarnowskich Gór i przy zalewie w Miasteczku Śląskim.

W ciągu dnia wąskotorówka będzie przewoziła pasażerów z Bytomia do Miasteczka Śląskiego i z powrotem. Podobnie jak w zeszłym roku - wykona dwa takie kursy.

- W tym roku skomunikowaliśmy nasze pociągi z pociągami Kolei Śląskich z i do Katowic. Pociąg wąskotorowy odjeżdżający z Bytomia o godzinie 9:00 jest skomunikowany z pociągiem odjeżdżającym z Katowic o godzinie 8:12 (przyjazd do Bytomia o 8:36), pociąg wąskotorowy odjeżdżający z Bytomia o 14:30 jest skomunikowany z pociągiem odjeżdżającym z Katowic o 13:32 (przyjazd do Bytomia o 13:58) - wymienia Kamil Czarnecki ze Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Z kolei z Miasteczka Śląskiego wąskotorówka odjedzie o godz. 11:45 (do Bytomia dotrze o godz. 12:55; odjazd do Katowic o godz. 13:04) oraz o godz. 17:20 (przyjazd do Bytomia o godz. 18:30, odjazd do Katowic 18:44). Należy jednak pamiętać, że pociąg Kolei Śląskich do Katowic o 18:44 kursuje tylko w niedzielę. W rozkładzie jazdy pociągów stowarzyszenia nie ma informacji na temat przewozu rowerów, ponieważ z przyczyn technicznych wagon rowerowy jest w tej chwili wyłączony z ruchu. - Gdy tylko go naprawimy, poinformujemy o tym fakcie na naszej stronie - obiecuje Czarnecki. 
Plakat_zmiana.jpg

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.