Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wąskotorówka znów rusza

Wąskotorówka znów rusza Data publikacji: 21 czerwca 2017Wąskotorówka, jedna z największych atrakcji miasta - zarówno dla tych najmłodszych, jak i ich rodziców 24 czerwca (sobota) rusza na tory.

Przejazd liczącą 21 km trasą trwa godzinę i 10 minut. Popularną wąskotorówką przejedziemy się w każdy wolny dzień - weekendy i święta aż do końca wakacji.

Pierwszy przystanek kolejki znajduje się przy dworcu głównym obok Elektrociepłowni Szombierki. Trasa jest bardzo malownicza i wiedzie przez Dolomity Sportową Dolinę, rezerwat bukowy Segiet, Zabytkową Kopalnię Srebra, centrum Tarnowskich Gór i przy zalewie w Miasteczku Śląskim.

W ciągu dnia wąskotorówka będzie przewoziła pasażerów z Bytomia do Miasteczka Śląskiego i z powrotem. Podobnie jak w zeszłym roku - wykona dwa takie kursy.

- W tym roku skomunikowaliśmy nasze pociągi z pociągami Kolei Śląskich z i do Katowic. Pociąg wąskotorowy odjeżdżający z Bytomia o godzinie 9:00 jest skomunikowany z pociągiem odjeżdżającym z Katowic o godzinie 8:12 (przyjazd do Bytomia o 8:36), pociąg wąskotorowy odjeżdżający z Bytomia o 14:30 jest skomunikowany z pociągiem odjeżdżającym z Katowic o 13:32 (przyjazd do Bytomia o 13:58) - wymienia Kamil Czarnecki ze Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Z kolei z Miasteczka Śląskiego wąskotorówka odjedzie o godz. 11:45 (do Bytomia dotrze o godz. 12:55; odjazd do Katowic o godz. 13:04) oraz o godz. 17:20 (przyjazd do Bytomia o godz. 18:30, odjazd do Katowic 18:44). Należy jednak pamiętać, że pociąg Kolei Śląskich do Katowic o 18:44 kursuje tylko w niedzielę. W rozkładzie jazdy pociągów stowarzyszenia nie ma informacji na temat przewozu rowerów, ponieważ z przyczyn technicznych wagon rowerowy jest w tej chwili wyłączony z ruchu. - Gdy tylko go naprawimy, poinformujemy o tym fakcie na naszej stronie - obiecuje Czarnecki. 
Plakat_zmiana.jpg

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.