Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Wąskotorówką do EC Szombierki

Wąskotorówką do EC Szombierki Data publikacji: 10 czerwca 2017Entuzjaści poprzemysłowych klimatów zapewne mieli problem z wyborem atrakcji przygotowanych w ramach Święta Zabytków Techniki, bo tegoroczny kalendarz imprez kusił, by zaliczyć je wszystkie. W Bytomiu w swoje gościnne progi zaprosiły zwiedzających Górnośląskie Koleje Wąskotorowe oraz EC Szombierki. 

Na bytomską odsłonę imprezy złożyła się uwielbiana nie tylko przez najmłodszych przejażdżka najstarszą czynną wąskotorówką na świecie i szereg atrakcji w parowozowni w Karbiu. Na zainteresowanych czekały przejazdy drezyna ręczną, wystawa taboru kolejowego i nauka jazdy lokomotywą Lxd2. Po zmroku organizatorzy przygotowali "Ogień pod kotłem" spektakularny show wykorzystujący płonące elementy scenograficzne, muzykę na żywo i pokazy fire-show.

Wśród tegorocznych festiwalowych nowości znalazła się EC Szombierki, która po latach otworzyła swoje drzwi dla swoich fanów z całego regionu i nie tylko.  Zainteresowanie zwiedzaniem industrialnej katedry było tak duże, że trzeba było wcześniej rezerwować miejsce. Plusem dla organizatorów jest to, że w rezultacie udało się zorganizować więcej niż zakładano wejść do EC Szombierki z przewodnikiem. Ten monumentalny obiekt od lat fascynuje znawców modernizmu.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.