Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Warsztaty, koncerty, marimba

Warsztaty, koncerty, marimba Data publikacji: 26 października 2017Przed nami wyjątkowe wydarzenie, na które złożą się warsztaty i koncerty prezentujące światowej sławy wirtuozów gry na marimbie – barwnym, dynamicznym instrumencie perkusyjnym. Zapraszamy już 3 i 4 listopada do MDK nr 1 przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Międzynarodowe Spotkania Marimbowe, które MDK nr 1 organizuje we współpracy z Marimba Festival Association, Międzynarodowym Stowarzyszeniem Marimbowym w Niemczech, łączą w sobie warsztaty i koncerty, podczas których zaprezentują się światowej sławy wirtuozi gry na marimbie.

Część warsztatową zaplanowano na 3 i 4 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1.W ramach wydarzenia przewidziane są zajęcia indywidualne dla zaawansowanych, zajęcia grupowe dla młodszych grup wiekowych oraz dyskusje. Przedmiotem seminariów będą, m.in.: efektywne ćwiczenie, technika marimbowa w oparciu o literaturę, prezentacja sceniczna oraz specyfika artykulacji marimbowej.

Międzynarodowe Spotkania Marimbowe zwieńczy koncert wirtuozów: Equilibri Duo (Julianna Siedler-Smuga i Tzu-Chun Amber Chen), Magdaleny Myrczik, Wojciecha Herzyka, Sławomira Mścisza oraz wybranych uczestników warsztatów. Gala finałowa już 4 listopada o 17.00 w Teatrze Rozbark .

Wstęp wolny.

Autor: AK
Zdjęcia: www.wikipedia.org

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.