Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Warsztaty dla świadomych kierowców

Data publikacji: 16 lipca 2016Wykłady na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokazowe ćwiczenia płynnego prowadzenia samochodu i opanowania pojazdu w trudnych warunkach – złożą się na warsztaty „Świadomy kierowca 50+”. Organizują je policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

Zajęcia są adresowane do kierowców po 50. roku życia, którzy są aktywni za kółkiem. Inicjatywa powstała w efekcie analizy zdarzeń drogowych z udziałem kierowców w tej grupie wiekowej. Statystyki za lata 2010-2015 w województwie śląskim wykazują, iż pomimo spadku liczby wypadków drogowych w naszym województwie, z roku na rok zwiększa się odsetek wypadków spowodowanych przez osoby po 50 –tce.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, a najbliższe zaplanowano na 20 sierpnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Francuskiej 78. W programie warsztatów przewidziano wykłady z zakresu uczestnictwa kierujących w wieku „50+” oraz zasady postępowania w przypadku kolizji i wypadku drogowego.

Kierowcy będą mogli odświeżyć swoją wiedzę z zakresu obowiązujących przepisów ruchu drogowego i konsekwencji prawnych wynikających z ich łamania. Nie zabraknie też zajęć z pierwszej pomocy ofiarom wypadków oraz prelekcji dotyczącej prawidłowego rozpoznawania własnych objawów chorobowych mających wpływ na kierowanie pojazdem. Zajęcia praktyczne na placu manewrowym zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem: troley-i, testu Stewarda, alkogoogli, symulatora dachowania oraz urządzeń do badania czasu reakcji.

Więcej informacji na: http://slaska.policja.gov.pl/kat/ruch-drogowy/swiadomy-kierowca-50/169351,quotSwiadomy-kierowca-50quot-zapraszamy-na-warsztaty.html

Autor: AK
Zdjęcia: www.chainimage.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.