Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2018, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Warsztaty dla świadomych kierowców

Data publikacji: 16 lipca 2016Wykłady na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokazowe ćwiczenia płynnego prowadzenia samochodu i opanowania pojazdu w trudnych warunkach – złożą się na warsztaty „Świadomy kierowca 50+”. Organizują je policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

Zajęcia są adresowane do kierowców po 50. roku życia, którzy są aktywni za kółkiem. Inicjatywa powstała w efekcie analizy zdarzeń drogowych z udziałem kierowców w tej grupie wiekowej. Statystyki za lata 2010-2015 w województwie śląskim wykazują, iż pomimo spadku liczby wypadków drogowych w naszym województwie, z roku na rok zwiększa się odsetek wypadków spowodowanych przez osoby po 50 –tce.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, a najbliższe zaplanowano na 20 sierpnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Francuskiej 78. W programie warsztatów przewidziano wykłady z zakresu uczestnictwa kierujących w wieku „50+” oraz zasady postępowania w przypadku kolizji i wypadku drogowego.

Kierowcy będą mogli odświeżyć swoją wiedzę z zakresu obowiązujących przepisów ruchu drogowego i konsekwencji prawnych wynikających z ich łamania. Nie zabraknie też zajęć z pierwszej pomocy ofiarom wypadków oraz prelekcji dotyczącej prawidłowego rozpoznawania własnych objawów chorobowych mających wpływ na kierowanie pojazdem. Zajęcia praktyczne na placu manewrowym zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem: troley-i, testu Stewarda, alkogoogli, symulatora dachowania oraz urządzeń do badania czasu reakcji.

Więcej informacji na: http://slaska.policja.gov.pl/kat/ruch-drogowy/swiadomy-kierowca-50/169351,quotSwiadomy-kierowca-50quot-zapraszamy-na-warsztaty.html

Autor: AK
Zdjęcia: www.chainimage.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.