Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lutego 2018, Leon, Ludmila, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Warsztaty dla świadomych kierowców

Data publikacji: 16 lipca 2016Wykłady na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokazowe ćwiczenia płynnego prowadzenia samochodu i opanowania pojazdu w trudnych warunkach – złożą się na warsztaty „Świadomy kierowca 50+”. Organizują je policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

Zajęcia są adresowane do kierowców po 50. roku życia, którzy są aktywni za kółkiem. Inicjatywa powstała w efekcie analizy zdarzeń drogowych z udziałem kierowców w tej grupie wiekowej. Statystyki za lata 2010-2015 w województwie śląskim wykazują, iż pomimo spadku liczby wypadków drogowych w naszym województwie, z roku na rok zwiększa się odsetek wypadków spowodowanych przez osoby po 50 –tce.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, a najbliższe zaplanowano na 20 sierpnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Francuskiej 78. W programie warsztatów przewidziano wykłady z zakresu uczestnictwa kierujących w wieku „50+” oraz zasady postępowania w przypadku kolizji i wypadku drogowego.

Kierowcy będą mogli odświeżyć swoją wiedzę z zakresu obowiązujących przepisów ruchu drogowego i konsekwencji prawnych wynikających z ich łamania. Nie zabraknie też zajęć z pierwszej pomocy ofiarom wypadków oraz prelekcji dotyczącej prawidłowego rozpoznawania własnych objawów chorobowych mających wpływ na kierowanie pojazdem. Zajęcia praktyczne na placu manewrowym zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem: troley-i, testu Stewarda, alkogoogli, symulatora dachowania oraz urządzeń do badania czasu reakcji.

Więcej informacji na: http://slaska.policja.gov.pl/kat/ruch-drogowy/swiadomy-kierowca-50/169351,quotSwiadomy-kierowca-50quot-zapraszamy-na-warsztaty.html

Autor: AK
Zdjęcia: www.chainimage.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.