Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Warsztaty dla świadomych kierowców

Data publikacji: 16 lipca 2016Wykłady na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokazowe ćwiczenia płynnego prowadzenia samochodu i opanowania pojazdu w trudnych warunkach – złożą się na warsztaty „Świadomy kierowca 50+”. Organizują je policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

Zajęcia są adresowane do kierowców po 50. roku życia, którzy są aktywni za kółkiem. Inicjatywa powstała w efekcie analizy zdarzeń drogowych z udziałem kierowców w tej grupie wiekowej. Statystyki za lata 2010-2015 w województwie śląskim wykazują, iż pomimo spadku liczby wypadków drogowych w naszym województwie, z roku na rok zwiększa się odsetek wypadków spowodowanych przez osoby po 50 –tce.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, a najbliższe zaplanowano na 20 sierpnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Francuskiej 78. W programie warsztatów przewidziano wykłady z zakresu uczestnictwa kierujących w wieku „50+” oraz zasady postępowania w przypadku kolizji i wypadku drogowego.

Kierowcy będą mogli odświeżyć swoją wiedzę z zakresu obowiązujących przepisów ruchu drogowego i konsekwencji prawnych wynikających z ich łamania. Nie zabraknie też zajęć z pierwszej pomocy ofiarom wypadków oraz prelekcji dotyczącej prawidłowego rozpoznawania własnych objawów chorobowych mających wpływ na kierowanie pojazdem. Zajęcia praktyczne na placu manewrowym zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem: troley-i, testu Stewarda, alkogoogli, symulatora dachowania oraz urządzeń do badania czasu reakcji.

Więcej informacji na: http://slaska.policja.gov.pl/kat/ruch-drogowy/swiadomy-kierowca-50/169351,quotSwiadomy-kierowca-50quot-zapraszamy-na-warsztaty.html

Autor: AK
Zdjęcia: www.chainimage.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.