Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 listopada 2017, Katarzyna, Erazm, Klemens

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Warsztaty dla świadomych kierowców

Data publikacji: 16 lipca 2016Wykłady na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokazowe ćwiczenia płynnego prowadzenia samochodu i opanowania pojazdu w trudnych warunkach – złożą się na warsztaty „Świadomy kierowca 50+”. Organizują je policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

Zajęcia są adresowane do kierowców po 50. roku życia, którzy są aktywni za kółkiem. Inicjatywa powstała w efekcie analizy zdarzeń drogowych z udziałem kierowców w tej grupie wiekowej. Statystyki za lata 2010-2015 w województwie śląskim wykazują, iż pomimo spadku liczby wypadków drogowych w naszym województwie, z roku na rok zwiększa się odsetek wypadków spowodowanych przez osoby po 50 –tce.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, a najbliższe zaplanowano na 20 sierpnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Francuskiej 78. W programie warsztatów przewidziano wykłady z zakresu uczestnictwa kierujących w wieku „50+” oraz zasady postępowania w przypadku kolizji i wypadku drogowego.

Kierowcy będą mogli odświeżyć swoją wiedzę z zakresu obowiązujących przepisów ruchu drogowego i konsekwencji prawnych wynikających z ich łamania. Nie zabraknie też zajęć z pierwszej pomocy ofiarom wypadków oraz prelekcji dotyczącej prawidłowego rozpoznawania własnych objawów chorobowych mających wpływ na kierowanie pojazdem. Zajęcia praktyczne na placu manewrowym zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem: troley-i, testu Stewarda, alkogoogli, symulatora dachowania oraz urządzeń do badania czasu reakcji.

Więcej informacji na: http://slaska.policja.gov.pl/kat/ruch-drogowy/swiadomy-kierowca-50/169351,quotSwiadomy-kierowca-50quot-zapraszamy-na-warsztaty.html

Autor: AK
Zdjęcia: www.chainimage.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.