Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Walka o grunt na medal. Etap II

Walka o grunt na medal. Etap II Data publikacji: 21 lipca 2016Czy „Grunt na medal” jest w naszym mieście? Gminy z całej Polski walczą o przyznanie tego tytułu terenom inwestycyjnym, bo wiąże się to z zagraniczną promocją. Wczoraj komisja konkursowa wizytowała teren bytomski, który przeszedł do II etapu konkursu.

Przypomnijmy, konkurs organizują: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z marszałkami województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora. Wybiorą po jednym terenie inwestycyjnym w każdym województwie.

Śląskie gminy zgłosiły 25 terenów inwestycyjnych, tylko 6 z nich walczy w drugim etapie. Wśród nich jest teren przy ul. Strzelców Bytomskich. Co prawda jest on własnością Mostostalu Zabrze, ale miastu bardzo zależy, by teren z Bytomia przez zagraniczną promocję PAIiIZ pozyskał inwestora.

Przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oglądali wczoraj teren przy ul. Strzelców Bytomskich. Oceniali go m.in. pod kątem dogodnego położenia i możliwości, jakie stwarza potencjalnym inwestorom.

Komisje konkursowe wyłonią zwycięzców do końca października (2016). Lista wygranych zostanie umieszczona na portalu PAIiIZ, stronach internetowych urzędów marszałkowskich oraz instytucji, w których znajdują się Regionalne COI - Partnerzy PAIiIZ.

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. K. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.