Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Waldemar Legień Honorowym Obywatelem Miasta Bytomia

Data publikacji: 8 października 2016Dwukrotny mistrz olimpijski, trzykrotny medalista mistrzostw świata oraz mistrz i wicemistrz Europy w judo – Waldemar Legień – otrzymał /8 października/ tytuł Honorowego Obywatela Miasta Bytomia. To pierwszy bytomski sportowiec, któremu nadano to specjalne wyróżnienie.

Zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Miasta Bytomia jest zarezerwowany dla postaci szczególnie zasłużonych dla naszego miasta. Jest podniosłym, formalnym świadectwem wyjątkowego uznania dla osób o uznanym autorytecie, wyjątkowych sukcesach, które mają trwały i niepowtarzalny wkład w historię, rozwój, znaczenie i pozycję miasta - mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Cieszę się, że do zaszczytnego grona Honorowych Obywateli Miasta trafi dziś najwybitniejszy bytomski sportowiec – dodał Batyla.

Swoją karierę sportową Waldemar Legień rozpoczął w klubie Czarni Bytom, który w tym roku obchodzi 50-lecie swojego istnienia. W 1985 roku judoka został wicemistrzem Europy, w latach 1987, 1989 i 1991 był brązowym medalistą mistrzostw świata, zaś w 1990 roku mistrzem Europy. Największe sukcesy odniósł na igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 roku i Barcelonie w 1992 roku. Dzięki tym osiągnięciom stał się trzecim sportowcem w historii judo, który zdobył dwa złote medale olimpijskie, a pierwszym który dokonał tego w różnych kategoriach wagowych. Po zakończeniu kariery wyjechał do Francji, gdzie w klubie Racing Club de France rozpoczął pracę z młodzieżą.

Waldemar Legień jest odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, złotym i srebrnym Medalem za Wybitnego Osiągnięcia Sportowe oraz złotym Medalem Europejskiej Unii Judo. W 1988 i 1992 roku został wybrany przez czytelników „Przeglądu Sportowego” na sportowca roku.

Uroczystość wręczenia tytułu Honorowego Obywatela Miasta Bytomia bytomskiemu judoce, który przez całą swoją karierę reprezentował klub Czarni Bytom odbyła się podczas nadzwyczajnej XXX sesji Rady Miejskiej w Operze Śląskiej.

Wyjątkowej sesji towarzyszył występ bytomskiej wiolonczeliostki Oliwii Meiser, której na fortepianie towarzyszyła Małgorzata Renka-Zawodny.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.