Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2018, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Światowy Dzień Turystyki w bytomskich schronach

„Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności” to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 27 września. Z tej okazji w naszym mieście będzie można zobaczyć schrony „Sosabowski” i „Träger”, które znajdują się na pl. Akademickim.

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Waldemar Legień

Waldemar Legień Data publikacji: 9 grudnia 2013Jeśli myślę o Bytomiu, to myślę o moim domu, o moich bliskich, przyjaciołach i klubie „Czarni” Bytom, gdzie spędziłem całą młodość i z którego tak naprawdę nigdy nie wyjechałem. Jest tu wiele miejsc, z którymi wiążą się moje wspomnienia.

Dzielnica, w której się urodziłem, i klub „Czarnych" to miejsca, gdzie lubię przechadzać się pieszo, bo tylko w ten sposób można poczuć atmosferę miasta. Osobom, które nigdy nie były w Bytomiu, moje miasto opisuję sercem. To są moje przeżycia i emocje, którymi lubie się dzielić z przyjaciółmi z Francji . Szansą dla Bytomia jest otwarcie się na sąsiednie miasta, wymiana kulturalna, społeczna i ekonomiczna.

Mamy prezydenta, który podejmuje działania w tym zakresie, co jest budujące i konstruktywne. Naszym potencjałem są również mieszkańcy. Stwórzmy takie warunki naszym dzieciom, aby mogły studiować, rozwijać się artystycznie i sportowo w naszym mieście i żeby mogły godnie rozwijać własne przedsiębiorstwa. Pod względem kulturalnym to jest piękne miasto, które niebawem z pewnością stanie się najbardziej urokliwym ośrodkiem na Śląsku.

Waldemar Legień - judoka, dwukrotny mistrz olimpijski (Seul 1988, Barcelona 1992), trzykrotny medalista mistrzostw świata, trzykrotny medalista mistrzostw.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.