Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2018, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Budynek poczty w rejestrze zabytków

Na hasło: zabytkowa poczta w Bytomiu, na myśl nasuwa się odrestaurowany niedawno, wyjątkowej urody neorenesansowy gmach przy Piekarskiej. Tymczasem miano zabytku zyskał także modernistyczny budynek poczty przy ul. Karola Miarki 2.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Waldemar Legień

Waldemar Legień Data publikacji: 9 grudnia 2013Jeśli myślę o Bytomiu, to myślę o moim domu, o moich bliskich, przyjaciołach i klubie „Czarni” Bytom, gdzie spędziłem całą młodość i z którego tak naprawdę nigdy nie wyjechałem. Jest tu wiele miejsc, z którymi wiążą się moje wspomnienia.

Dzielnica, w której się urodziłem, i klub „Czarnych" to miejsca, gdzie lubię przechadzać się pieszo, bo tylko w ten sposób można poczuć atmosferę miasta. Osobom, które nigdy nie były w Bytomiu, moje miasto opisuję sercem. To są moje przeżycia i emocje, którymi lubie się dzielić z przyjaciółmi z Francji . Szansą dla Bytomia jest otwarcie się na sąsiednie miasta, wymiana kulturalna, społeczna i ekonomiczna.

Mamy prezydenta, który podejmuje działania w tym zakresie, co jest budujące i konstruktywne. Naszym potencjałem są również mieszkańcy. Stwórzmy takie warunki naszym dzieciom, aby mogły studiować, rozwijać się artystycznie i sportowo w naszym mieście i żeby mogły godnie rozwijać własne przedsiębiorstwa. Pod względem kulturalnym to jest piękne miasto, które niebawem z pewnością stanie się najbardziej urokliwym ośrodkiem na Śląsku.

Waldemar Legień - judoka, dwukrotny mistrz olimpijski (Seul 1988, Barcelona 1992), trzykrotny medalista mistrzostw świata, trzykrotny medalista mistrzostw.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.