Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 lipca 2018, Andrzej, Wiktor, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty dla dzieci Data publikacji: 20 czerwca 2018Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Trasa Becekobusa jest już zaplanowana. Pojawi się w każdej dzielnicy, a animatorzy będą zachęcać najmłodszych do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu i rozwijania swoich pasji. Kurs pierwszy - od 25 do 29 czerwca. Artystyczny pojazd zawita do Miechowic, Górnik, Suchej Góry, Stroszka,  Łagiewnik, Szombierek, Bobrka i Rozbarku. Będą warsztaty kuglarskie, i ekologiczne.

Wakacyjne zajęcia na Rynku, które odbędą się od 3 do 7 lipca ucieszą wszystkich, którzy chcieliby zgłębić tajniki sztuki filmowej. Ich uczestnicy m.in. napiszą scenariusz filmowy, a później go zrealizują. 

Od 20 do 24 sierpnia Becekobus odwiedzi Sucha Górę, Arki Bożka, Szombierki, Miechowice, Bobrek, Osiedle Ziętka, Śródmieście, Łagiewniki, Górniki i Stolarzowice. Tym razem animatorzy zachęcą do wspólnej zabawy dzieci, które mają zamiłowania plastyczne i lubią uprawiać sport.

Na zakończenie wakacji, od 27 do 31 sierpnia, uczestniczy warsztatów będą konstruować latawce, a w trakcie warsztatów muzycznych poznają dźwięk ok. 50 instrumentów. Zajęcia odbędą się w Osiedlu Ziętka, Łagiewnikach, Stolarzowicach, Osiedlu Arki Bożka, Śródmieściu, Górnikach, Szombierkach, Rozbarku, Miechowicach i Stroszku.

Opłata za warsztaty wynosi 2 zł. Zapisy w kasie BCK, od poniedziałku do piątku, (od 9.00 – 17.00), tel.: 32 389 31 09 w.101. Na warsztaty filmowe zapisy w CSW Kronika od wtorku do piątku (od 10.00-16.00), tel.: 32 281 81 33, 721 300 004

 

Projekt pn. Becekobus – wakacyjne warsztaty objazdowe jest dofinansowany z programu Narodowego Centrum Kultury – „Kultura Interwencje 2018”

OPIS WARSZTATÓW:

25 - 29 czerwca 2018 r.

Warsztaty kuglarskie „Cyrk na kółkach”
Do programu warsztatów zostaną wprowadzone elementy sztuczek żonglerskich, teatralne gry integracyjne i przestrzenne zabawy ruchowe oraz podstawy żonglerki piłeczkami / kolorowymi chustami / latającymi talerzykami / poi wstążkowym / levi-sticks. Dzieci poznają tajniki postaci rodem z cyrkowej rodziny, odkryją sztukę balansowania na rolla-bolla. Poznają również sposoby chodzenia na szczudłach drewnianych z asekuracją oraz na mini-szczudełkach.

Prowadzenie: IMAGIO Art Studio - Joanna Chwastek, grafik-ilustrator, instruktor teatralny. Prowadzi autorskie zajęcia plastyczno-teatralne i ruchowe.

Warsztaty twórcze (ekologiczne) "Zasadź się na zielone"
W ramach "zielonego", który jest przewodnim, tegorocznym tematem „Warsztatu Miejskiego” odbędą się zajęcia polegające na przecinaniu butelek i sadzeniu w nich różnego rodzaju sukulentów. Łatwe w hodowli roślinki, które nie zniechęcą młodych do ogrodnictwa i opieki nad własnym mini ogródkiem. 

Prowadzenie: Filip Twarkowski i Leszek Losza, to osoby współtworzące „Warsztat Miejski”, grupę społeczników z Gliwic. Organizują imprezy i warsztaty, podczas których pokazują jak można tworzyć  i konstruować ciekawe obiekty.

 

3-7 lipca 2018r.

Warsztaty filmowe „Sen o betonie”
Warsztaty filmowe będą realizowane w ramach przygotowań do wystawy wakacyjnej  w CSW Kronika „Gwiazdki nie są do zabawy”. Uczestnicy warsztatów  przygotują wspólnie z artystą scenariusz filmowy, a następnie go zrealizują.

Prowadzenie: Hubert Czerepok - artysta sztuk wizualnych, autor instalacji, fotografii, obiektów i filmów. W swoich pracach analizuje oraz charakteryzuje konstrukcje społeczne determinujące określone ludzkie zachowania. Często wykorzystuje strategię found footage, coveru, powtórzenia, czerpiąc z szeroko rozumianego archiwum współczesnej kultury wizualnej. Prezentował materiały na temat dziwnych zdarzeń, kontaktów z przybyszami z kosmosu i katastroficznych wizji, odnajdywane w Internecie, książkach i fragmentach filmów, takich jak: dokumentacja objawienia, zapis eksplozji, film o końcu świata. Czasami zniekształca obrazy lub je zakłóca. Jeden z filmów o katastrofie totalnej sam ulega zagładzie. Uczestnik wielu rezydencji artystycznych, wystaw zbiorowych oraz pokazów indywidualnych. Aktualnie kierownik Pracowni Filmu Eksperymentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.

 20-24 sierpnia 2018r.

Warsztaty sportowe – „Sportowe figle-migle„
Dzieci będą uczestniczyły w konkurencjach sportowych, wymagających sprawności ruchowej, sprytu, kreatywnego myślenia oraz współpracy grupowej. Zajęcia poprowadzone zostaną przez magistra wychowania fizycznego oraz animatorów posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Uczestnicy wezmą udział min. w takich  konkurencjach jak: rzut do celu, skoki w workach, ćwiczeniach z drabinką, przeciąganiu liny czy rozgrywkach koszykówki.

Prowadzenie: Gala Perfekcyjne - ludzie pełni pasji i pomysłów. Ich działalność jest skupiona wokół aktywności w szerokim pojęciu, organizowania: zajęć ruchowych, tanecznych, sportowych, wyjazdów, spotkań hobbistycznych itd. Perfekcyjne do życia i pracy podchodzą kreatywnie, dlatego też w ich ofercie nie brakuje warsztatów kreatywnych tj. plastycznych, kulinarnych, rękodzieła artystycznego, Eco designu itp.

Warsztaty plastyczne "Formotworki", Jesteś Tworzycielem - Marzycielem?
Te warsztaty skierowane są właśnie do Ciebie. Przyjdź, zaprojektuj i stwórz własne Formotworki.Będziemy konstruować, formować, wycinać, kleić, malować, budować. W ruch pójdą nożyczki, taśmy, kleje, farby, sznurki oraz specjalne klocki. Za ich pomocą i rożnych innych mediów będziemy tworzyć stworki, pojazdy, machiny, roboty, konstrukcje, co tylko przyjdzie nam do głowy… Pochwal się Światu jaki z Ciebie kreatywny Inżynier Wyobraźni!

Prowadzenie: Anna Kałuszka - Absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Prowadzi pracownię, która powstała z pragnienia urzeczywistnienia jej wyobraźni. To właśnie w pracowni działa wielowymiarowo: od lepienia w glinie, przez  budowanie i rysowanie komiksowych historii z grupą Nylon Beuthen, aż po dziecięcy świat Pociecha Pociechy. Szeroko pojęty design jest jej pasją i tą pasją dzieli się na co dzień prowadząc warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

27-31 sierpnia 2018r.

Warsztaty muzyczne  "T.ETNO - instrumenty świata"
Będzie to spotkanie z nietypowymi dźwiękami z różnych zakątków naszej planety. Lira korbowa, tambura macedońska, citera węgierska, cytra chińska, kalimby, harmonium, piszczałki, fujarki... - to tylko niektóre z przeszło pięćdziesięciu instrumentów, jakie poznają uczestnicy warsztatów. Nie zabraknie też afrykańskich bębnów i nietypowych perkusjonaliów. A najważniejszym celem muzycznych spotkań będzie nie tylko nauka gry na poszczególnych instrumentach, ale również wspólne, spontaniczne muzykowanie.

Prowadzenie: Tomasz Drozdek- multiinstrumentalista, kolekcjoner nietypowych instrumentów z całego świata; "muzyczny oprawca" grupy teatralnej Mumio, muzyk zespołu Tulia, współpracuje z wieloma czołowymi muzykami w całym kraju; ma na swoim koncie 3 solowe płyty, a także udział kilkunastu innych wydawnictwach reprezentujących bardzo różne gatunki muzyczne; poza działalnością artystyczną, prowadzi autorskie warsztaty muzyczne i pokazy instrumentów świata.

 
Warsztaty tworzenia latawców - "Aquiloni! Bujamy w chmurach!"
Tradycja urządzania festiwali latawców jest bardzo popularna we Włoszech, gdzie swoje własnoręcznie robione puszcza się w niebo całymi rodzinami. Podczas warsztatów powstaną trwałe, autorskie, samodzielnie skomponowane latawce. Latawiec musi być jednocześnie lekki i wytrzymały, by mógł latać i bezpiecznie lądować. Latawce powstaną z trwałych materiałów: specjalnych listewek i materiałów odpowiednich do podniebnych lotów, nieobciążających konstrukcji dodatków, linek i sznurków. Wszystkie materiały będą w dobranych, wpadających w oko kolorach. Osoby prowadzące warsztaty doradzą jak prawidłowo i precyzyjnie połączyć elementy, jak zrobić efektowną, widoczną na niebie ozdobę, jak spersonalizować latawiec i zmienić go  w latającą postać niczym z kreskówki. Materiały będą sklejane i/lub zszywane na maszynach do szycia - tak, by gotowe latawce mogły służyć przez wiele sezonów.

Prowadzenie: IMAGIO Art Studio  - Joanna Chwastek, grafik-ilustrator, instruktor teatralny. Prowadzi autorskie zajęcia plastyczno-teatralne i ruchowe.


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.