Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Rzeźba górnika stanęła obok Teatru Tańca i Ruchu Rozbark

Przez kilkadziesiąt lat była częścią krajobrazu byłej KWK „Centrum” w Bytomiu. Teraz stanęła w sąsiedztwie dawnej Cechowni KWK „Rozbark”, gdzie od kilku lat funkcjonuje Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark. Mowa o rzeźbie górnika autorstwa Waltera Tuckermanna.

Cleo zaśpiewa na Rynku

Rozświetlone, świąteczne ciężarówki, które znamy z reklam, wirtualna przejażdżka saniami św. Mikołaja oraz koncerty gwiazd – te i wiele innych atrakcji czekać będzie w piątek, 22 grudnia na Rynku na małych i dużych bytomian.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Prawie 15,5 mln na rewitalizację parków

Aura za oknem może i nie nastraja do długich spacerów, ale warto nawet o tej porze roku poobserwować bogactwo przyrody w bytomskich parkach i zobaczyć jak bardzo na przestrzeni lat zmieniły się zielone płuca naszego miasta. To nie koniec zielonej rewitalizacji! Miasto pozyskało ponad 13 mln zł na odnowę zieleni w parkach miejskich.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

W trosce o pamięć

W trosce o pamięć Data publikacji: 25 marca 2016Ponad 70 osób uczestniczyło wczoraj /24 marca/ w Spotkaniu z ekspertem poświęconym profilaktyce i diagnostyce chorób pamięci. Tym razem uczestnicy dowiedzieli się m.in co jest przyczyną problemów z pamięcią i jak temu zaradzić.

Problemy z pamięcią to wbrew pozorom dolegliwości, które dotykają nie tylko seniorów, ale także młodych. Goszczące w Biurze Promocji Bytomia specjalistki: dr n. med. Gabriela Kłodowska – Duda, dyrektor Neuro-Care – centrum leczenia chorób Alzheimera, Parkinsona, stwardnienia rozsianego oraz neuropsycholog- Małgorzata Bujak, przybliżyły zainteresowanym przyczyny problemów z pamięcią.

Jak się okazuje na problemy z pamięcią mają wpływ nie tylko geny, ale też styl życia, dieta, aktywność umysłowa. Dlatego specjaliści polecają treningi pamięci polegające na rozwiązywaniu krzyżówek, sudoku czy układaniu puzzli. Eksperci opowiedzieli, jakie objawy powinny zaniepokoić osobę dotkniętą zaburzeniami pamięci, określili tzw. grupy ryzyka. Tego dnia zainteresowani uczestnicy spotkania mogli zapisać się na przesiewowe badania pamięci.

Kolejne spotkanie zaplanowano na czwartek, 7 kwietnia. Wówczas spotkamy się z ekspertami od rewiztalizacji Bytomia. 14 kwietnia zapraszamy na spotkanie z lekarzem dermatologiem, który opowie o leczniczym wpływie siarki na problemy ze skórą. W kolejny czwartek, tj. 21 kwietnia ogrodnicy zdradzą, jak umiejętnie sadzić rośliny.  28 kwietnia będzie poświęcony bluesowi. Fanów tego gatunku muzycznego i nie tylko, zaprosimy też na koncert na Rynku.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.