Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Judocy i judoczki powalczą w Memoriale im. Wiśniewskiego

Dla wielu młodych judoków i judoczek to jedna z najważniejszych imprez sportowych w roku. Mowa oczywiście o Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo, który 4 listopada odbędzie się w Hali na Skarpie.

Czas - Miejsca - Ludzie

Obozy koncentracyjne, jenieckie i inne miejsca internowania są tematem czesko – polskiej publikacji „Czas – Miejsca – Ludzie. Nazistowski system obozów w latach drugiej wojny światowej”. Zapraszamy na promocję tej książki do Muzeum Górnośląskiego 25 października.

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom. Docelowo znajdzie tu pracę ponad 200 osób. To już kolejny inwestor, który zdecydował się rozpocząć działalność właśnie w Bytomiu.

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Kwartały pilotażu - harmonogram spotkań na październik

Można już zapoznać się z październkowym harmonogramem spotkań w kwartałach pilotażu w ramach projektu pilotażowego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

W trosce o pamięć

W trosce o pamięć Data publikacji: 25 marca 2016Ponad 70 osób uczestniczyło wczoraj /24 marca/ w Spotkaniu z ekspertem poświęconym profilaktyce i diagnostyce chorób pamięci. Tym razem uczestnicy dowiedzieli się m.in co jest przyczyną problemów z pamięcią i jak temu zaradzić.

Problemy z pamięcią to wbrew pozorom dolegliwości, które dotykają nie tylko seniorów, ale także młodych. Goszczące w Biurze Promocji Bytomia specjalistki: dr n. med. Gabriela Kłodowska – Duda, dyrektor Neuro-Care – centrum leczenia chorób Alzheimera, Parkinsona, stwardnienia rozsianego oraz neuropsycholog- Małgorzata Bujak, przybliżyły zainteresowanym przyczyny problemów z pamięcią.

Jak się okazuje na problemy z pamięcią mają wpływ nie tylko geny, ale też styl życia, dieta, aktywność umysłowa. Dlatego specjaliści polecają treningi pamięci polegające na rozwiązywaniu krzyżówek, sudoku czy układaniu puzzli. Eksperci opowiedzieli, jakie objawy powinny zaniepokoić osobę dotkniętą zaburzeniami pamięci, określili tzw. grupy ryzyka. Tego dnia zainteresowani uczestnicy spotkania mogli zapisać się na przesiewowe badania pamięci.

Kolejne spotkanie zaplanowano na czwartek, 7 kwietnia. Wówczas spotkamy się z ekspertami od rewiztalizacji Bytomia. 14 kwietnia zapraszamy na spotkanie z lekarzem dermatologiem, który opowie o leczniczym wpływie siarki na problemy ze skórą. W kolejny czwartek, tj. 21 kwietnia ogrodnicy zdradzą, jak umiejętnie sadzić rośliny.  28 kwietnia będzie poświęcony bluesowi. Fanów tego gatunku muzycznego i nie tylko, zaprosimy też na koncert na Rynku.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.