Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Wakacje w Bytomiu

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! Co roku możemy się o tym przekonać w Bytomiu, w którym kilkanaście instytucji zapewnia dzieciom wakacyjną naukę i rozrywkę na najwyższym poziomie.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

W trosce o pamięć

W trosce o pamięć Data publikacji: 25 marca 2016Ponad 70 osób uczestniczyło wczoraj /24 marca/ w Spotkaniu z ekspertem poświęconym profilaktyce i diagnostyce chorób pamięci. Tym razem uczestnicy dowiedzieli się m.in co jest przyczyną problemów z pamięcią i jak temu zaradzić.

Problemy z pamięcią to wbrew pozorom dolegliwości, które dotykają nie tylko seniorów, ale także młodych. Goszczące w Biurze Promocji Bytomia specjalistki: dr n. med. Gabriela Kłodowska – Duda, dyrektor Neuro-Care – centrum leczenia chorób Alzheimera, Parkinsona, stwardnienia rozsianego oraz neuropsycholog- Małgorzata Bujak, przybliżyły zainteresowanym przyczyny problemów z pamięcią.

Jak się okazuje na problemy z pamięcią mają wpływ nie tylko geny, ale też styl życia, dieta, aktywność umysłowa. Dlatego specjaliści polecają treningi pamięci polegające na rozwiązywaniu krzyżówek, sudoku czy układaniu puzzli. Eksperci opowiedzieli, jakie objawy powinny zaniepokoić osobę dotkniętą zaburzeniami pamięci, określili tzw. grupy ryzyka. Tego dnia zainteresowani uczestnicy spotkania mogli zapisać się na przesiewowe badania pamięci.

Kolejne spotkanie zaplanowano na czwartek, 7 kwietnia. Wówczas spotkamy się z ekspertami od rewiztalizacji Bytomia. 14 kwietnia zapraszamy na spotkanie z lekarzem dermatologiem, który opowie o leczniczym wpływie siarki na problemy ze skórą. W kolejny czwartek, tj. 21 kwietnia ogrodnicy zdradzą, jak umiejętnie sadzić rośliny.  28 kwietnia będzie poświęcony bluesowi. Fanów tego gatunku muzycznego i nie tylko, zaprosimy też na koncert na Rynku.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.