Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 marca 2018, Józef, Bogdan, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Powrót do korzeni. Co łączy dziś Europę? Obywatele Europy dla Europy

Pod taką nazwą dziesięć europejskich miast realizuje dwuletni projekt w ramach unijnego programu „Europa dla obywateli”. Jednym z jego punktów jest organizowana 22 marca w Urzędzie Miejskim w Bytomiu konferencja poświęcona 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Co kryje wnętrze kościoła Św. Małgorzaty?

Na to pytanie odpowiedzą bytomscy archeologowie, którzy w kwietniu rozpoczną prace badawcze pod posadzką wewnątrz kościoła Św. Małgorzaty. To właśnie tam w 2009 roku dzięki badaniom georadarowym odkryto aż trzy zmiany w podłożu. Czy kryją one archeologiczną sensację?

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W trosce o pamięć

W trosce o pamięć Data publikacji: 25 marca 2016Ponad 70 osób uczestniczyło wczoraj /24 marca/ w Spotkaniu z ekspertem poświęconym profilaktyce i diagnostyce chorób pamięci. Tym razem uczestnicy dowiedzieli się m.in co jest przyczyną problemów z pamięcią i jak temu zaradzić.

Problemy z pamięcią to wbrew pozorom dolegliwości, które dotykają nie tylko seniorów, ale także młodych. Goszczące w Biurze Promocji Bytomia specjalistki: dr n. med. Gabriela Kłodowska – Duda, dyrektor Neuro-Care – centrum leczenia chorób Alzheimera, Parkinsona, stwardnienia rozsianego oraz neuropsycholog- Małgorzata Bujak, przybliżyły zainteresowanym przyczyny problemów z pamięcią.

Jak się okazuje na problemy z pamięcią mają wpływ nie tylko geny, ale też styl życia, dieta, aktywność umysłowa. Dlatego specjaliści polecają treningi pamięci polegające na rozwiązywaniu krzyżówek, sudoku czy układaniu puzzli. Eksperci opowiedzieli, jakie objawy powinny zaniepokoić osobę dotkniętą zaburzeniami pamięci, określili tzw. grupy ryzyka. Tego dnia zainteresowani uczestnicy spotkania mogli zapisać się na przesiewowe badania pamięci.

Kolejne spotkanie zaplanowano na czwartek, 7 kwietnia. Wówczas spotkamy się z ekspertami od rewiztalizacji Bytomia. 14 kwietnia zapraszamy na spotkanie z lekarzem dermatologiem, który opowie o leczniczym wpływie siarki na problemy ze skórą. W kolejny czwartek, tj. 21 kwietnia ogrodnicy zdradzą, jak umiejętnie sadzić rośliny.  28 kwietnia będzie poświęcony bluesowi. Fanów tego gatunku muzycznego i nie tylko, zaprosimy też na koncert na Rynku.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.