Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

W stronę aktywizacji zawodowej skazanych

W stronę aktywizacji zawodowej skazanych Data publikacji: 11 października 2017W poniedziałek, 9 października Dyrektor Aresztu Śledczego w Bytomiu, ppłk Artur Szumowski oraz Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach, Halina Koprowska, podpisali porozumienie o współpracy w zakresie aktywizacji zawodowej osadzonych.

Zasadniczym trzonem kooperacji stron jest podejmowanie wspólnych działań mających na celu readaptację społeczną osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Bytomiu. Jak pokazują doświadczenia Służby Więziennej, to praca jest jednym z najważniejszych elementów procesu resocjalizacji. Dzięki współpracy stron przedstawiciele Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach będą prowadzić zajęcia dla osadzonych związane z aktywizacją zawodową skazanych, z zakresu doradztwa zawodowego, poprawnego przygotowywania dokumentów dla przyszłego pracodawcy, autoprezentacji oraz aktywnego poszukiwania pracy po odbyciu kary pozbawienia wolności. Osadzonym zostaną przedstawione bieżące trendy oraz zapotrzebowanie na rynku pracy na dane zawody. Grupę docelową zajęć i warsztatów stanowić będą przede wszystkim osadzeni przygotowujący się do samodzielnego wejścia na rynek pracy oraz zainteresowani uzyskaniem pomocy w poszukiwaniu zawodu.

Zdobyte doświadczenie podczas warsztatów zwiększa szansę osadzonych na znalezienie uczciwej pracy po opuszczeniu jednostki penitencjarnej oraz niweluje zjawisko wykluczenia społecznego, powrotu do popełniania przestępstw oraz wypracowuje wolę przestrzegania porządku prawnego.

Należy podkreślić, że aktywizacja zawodowa osadzonych wpisuje się w założenia Programu „Praca dla więźniów” realizowanego przez Służbę Więzienną od 2016 roku.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Areszt Śledczy w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.