Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 marca 2018, Gertruda, Patryk, Zbigniew

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos

Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy w środę, 14 marca, do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

W stronę aktywizacji zawodowej skazanych

W stronę aktywizacji zawodowej skazanych Data publikacji: 11 października 2017W poniedziałek, 9 października Dyrektor Aresztu Śledczego w Bytomiu, ppłk Artur Szumowski oraz Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach, Halina Koprowska, podpisali porozumienie o współpracy w zakresie aktywizacji zawodowej osadzonych.

Zasadniczym trzonem kooperacji stron jest podejmowanie wspólnych działań mających na celu readaptację społeczną osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Bytomiu. Jak pokazują doświadczenia Służby Więziennej, to praca jest jednym z najważniejszych elementów procesu resocjalizacji. Dzięki współpracy stron przedstawiciele Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach będą prowadzić zajęcia dla osadzonych związane z aktywizacją zawodową skazanych, z zakresu doradztwa zawodowego, poprawnego przygotowywania dokumentów dla przyszłego pracodawcy, autoprezentacji oraz aktywnego poszukiwania pracy po odbyciu kary pozbawienia wolności. Osadzonym zostaną przedstawione bieżące trendy oraz zapotrzebowanie na rynku pracy na dane zawody. Grupę docelową zajęć i warsztatów stanowić będą przede wszystkim osadzeni przygotowujący się do samodzielnego wejścia na rynek pracy oraz zainteresowani uzyskaniem pomocy w poszukiwaniu zawodu.

Zdobyte doświadczenie podczas warsztatów zwiększa szansę osadzonych na znalezienie uczciwej pracy po opuszczeniu jednostki penitencjarnej oraz niweluje zjawisko wykluczenia społecznego, powrotu do popełniania przestępstw oraz wypracowuje wolę przestrzegania porządku prawnego.

Należy podkreślić, że aktywizacja zawodowa osadzonych wpisuje się w założenia Programu „Praca dla więźniów” realizowanego przez Służbę Więzienną od 2016 roku.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Areszt Śledczy w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.