Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2017, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

W stronę aktywizacji zawodowej skazanych

W stronę aktywizacji zawodowej skazanych Data publikacji: 11 października 2017W poniedziałek, 9 października Dyrektor Aresztu Śledczego w Bytomiu, ppłk Artur Szumowski oraz Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach, Halina Koprowska, podpisali porozumienie o współpracy w zakresie aktywizacji zawodowej osadzonych.

Zasadniczym trzonem kooperacji stron jest podejmowanie wspólnych działań mających na celu readaptację społeczną osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Bytomiu. Jak pokazują doświadczenia Służby Więziennej, to praca jest jednym z najważniejszych elementów procesu resocjalizacji. Dzięki współpracy stron przedstawiciele Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach będą prowadzić zajęcia dla osadzonych związane z aktywizacją zawodową skazanych, z zakresu doradztwa zawodowego, poprawnego przygotowywania dokumentów dla przyszłego pracodawcy, autoprezentacji oraz aktywnego poszukiwania pracy po odbyciu kary pozbawienia wolności. Osadzonym zostaną przedstawione bieżące trendy oraz zapotrzebowanie na rynku pracy na dane zawody. Grupę docelową zajęć i warsztatów stanowić będą przede wszystkim osadzeni przygotowujący się do samodzielnego wejścia na rynek pracy oraz zainteresowani uzyskaniem pomocy w poszukiwaniu zawodu.

Zdobyte doświadczenie podczas warsztatów zwiększa szansę osadzonych na znalezienie uczciwej pracy po opuszczeniu jednostki penitencjarnej oraz niweluje zjawisko wykluczenia społecznego, powrotu do popełniania przestępstw oraz wypracowuje wolę przestrzegania porządku prawnego.

Należy podkreślić, że aktywizacja zawodowa osadzonych wpisuje się w założenia Programu „Praca dla więźniów” realizowanego przez Służbę Więzienną od 2016 roku.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Areszt Śledczy w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.