Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W SP nr 4 uczą globalnie

W SP nr 4 uczą globalnie Data publikacji: 21 grudnia 2017Już kolejny rok uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 uczestniczą w nietypowych lekcjach. Uczą się widzieć świat nie tylko przez pryzmat podręcznika, ale dużo szerzej. To właśnie edukacja globalna.

Edukacja globalna bo tak nazywa się realizowany w szkole program, to postrzeganie otoczenia w odniesieniu do problemów z jakimi mierzy się cały świat. Jak mówią pedagodzy to część kształcenia obywatelskiego i wychowania, która rozszerza jego zakres przez uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca.

Chodzi tu przede wszystkim o przybliżenie uczniom innych systemów kulturowych, społecznych czy politycznych. W ramach Edukacji Globalnej uczniowie przygotowali projekt edukacyjny dotyczący uczciwej płacy za ludzką pracę. Film o fair trade został wysłany na ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i znalazł się w gronie finałowych 14 najlepszych projektów.

Film do obejrzenia: https://youtu.be/lv9pzq49RLw

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.