Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

W lepszym zdrowiu i kondycji - projekt dla seniorów

W lepszym zdrowiu i kondycji - projekt dla seniorów Data publikacji: 19 lutego 2018Codzienność statystycznego seniora to coraz częstsze pobyty w szpitalach, wizyty w poradniach, godziny spędzone na rehabilitacjach. Pojawiające się u osób starszych problemy ze zdrowiem, bywają także przyczyną depresji i całkowitego wycofania się z życia społecznego. By poprawić sytuację pacjentów 65+ powstał w Bytomiu Ośrodek Wsparcia Medyczno –Rehabilitacyjnego.

Ośrodek Wsparcia Medyczno-Rehabilitacyjnego 65+ w podregionie bytomskim to projekt Przychodni Lekarskiej Szombierki, która na jego realizację otrzymała unijne dofinansowanie. Dzięki niemu już od 1 kwietnia zakwalifikowani uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z kompleksowej, intensywnej usługi zdrowotnej dostosowanej do swoich potrzeb.

Wszystko po to, by przywrócić pacjentowi sprawność i zdolność funkcjonowania w środowisku lokalnym oraz zmniejszyć prawdopodobieństwo hospitalizacji. Równie ważna będzie kontynuacja leczenia i realizacja usług zdrowotnych (w tym rehabilitacji), których pacjent nie może otrzymać w ramach opieki domowej.

Ze wsparcia będą mogli skorzystać seniorzy z m.in. problemami kardiologicznymi, ortopedycznymi związanymi z niepełnosprawnością ruchową spowodowaną m.in. zwyrodnieniami stawów czy kręgosłupa także neurologicznymi, będących następstwem udarów czy wylewów. Co istotnie gabinety OWM-R zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt do wszechstronnej rehabilitacji.

Coraz częściej w procesie leczenia i rehabilitacji zwraca się uwagę na psychiczną kondycję pacjenta. Dlatego też jednym z celów bytomskiego ośrodka, będzie zapewnienie pacjentom pomocy psychologicznej. Uczestnicy projektu będą mogli korzystać także z popołudniowych konsultacji lub porady telefonicznej.

Ośrodek przy ul. Chrzanowskiego będzie działał przez rok, a ze wsparcia skorzysta w tym czasie 60 osób. Trzeba podkreślić, że działania te adresowane są przede wszystkim do osób niesamodzielnych, wykluczonych społecznie lub zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem, jednakże nie wymagające pobytu w szpitalu czy całodobowej opieki medycznej w domu.

Rozpoczął się już nabór zainteresowanych chcących skorzystać z pomocy ośrodka wsparcia. Zgłoszeń należy dokonywać drogą elektroniczną na adres mailowy: projektprzychodniaszombierki@interia.pl lub listownie: Przychodnia Lekarska Szombierki, ul. Orzegowska 52 a, 41-907 Bytom. Dodatkowe informacje udzielane są także pod wyżej wskazanymi adresami oraz pod nr. telefonu: 509081869 lub 505423909.

Warto dodać, że w ramach realizacji projektu zostanie nawiązana współpraca z bytomskimi szpitalami, poradniami ogólnymi i specjalistyczni, a także z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się opieką nad osobami niesamodzielnymi lub działaniami w zakresie ochrony zdrowia.

Ośrodek będzie świadczył usługi do 31marca 2019 roku.
efrr.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: www.przychodniaszombierki.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.