Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 października 2018, Marleny, Edwarda, Seweryna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom odNowa

Przedstawiamy Państwu działania podejmowane w ramach rewitalizacji miasta Bytom.

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

W grudniowe dni kolęda brzmi

W grudniowe dni kolęda brzmi Data publikacji: 18 grudnia 2017Ponad 200 młodych kolędników z Bytomia i innych śląskich miast, wzięło udział w VIII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Stowarzyszenie Pomost, Zespół Szkół Specjalnych nr 6 oraz Teatr Rozbark.

Od 8 lat członkowie Stowarzyszenia POMOST oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 przygotowują święto kolęd, wprowadzając publiczność w magiczny czas świąt. Konkurs tworzony jest z myślą o dzieciach i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, ale przede wszystkim jest fantastycznym popisem ich artystycznych możliwości.

Uczestnicy występowali na scenie Teatru Rozbark w kilku kategoriach. W kategorii dzieci młodszych (5-9 lat) I miejsce zajął zespół Żabki z Przedszkola Miejskiego nr 36. W kategorii 9-13 lat najlepiej zaśpiewała Wesoła Gromada ze Szkoły Podstawowej nr 38 Specjalnej w Zabrzu. W kategorii soliści bezkonkurencyjna okazała się Karolina Melicka z ZSS w Radzionkowie.

Wśród zespołów tej kategorii wiekowej pierwsze miejsce przyznano Słonecznej Gromadzie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach Podczas tegorocznej edycji imprezy swoimi muzycznymi talentami mogli się pochwalić także nauczyciele. Najlepszy występ zaliczyły nauczycielki Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40.

Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Bytom.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch.Stowarzyszenie Pomost

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.