Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 kwietnia 2018, Jerzy, Wojciech

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

W grudniowe dni kolęda brzmi

W grudniowe dni kolęda brzmi Data publikacji: 18 grudnia 2017Ponad 200 młodych kolędników z Bytomia i innych śląskich miast, wzięło udział w VIII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Stowarzyszenie Pomost, Zespół Szkół Specjalnych nr 6 oraz Teatr Rozbark.

Od 8 lat członkowie Stowarzyszenia POMOST oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 przygotowują święto kolęd, wprowadzając publiczność w magiczny czas świąt. Konkurs tworzony jest z myślą o dzieciach i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, ale przede wszystkim jest fantastycznym popisem ich artystycznych możliwości.

Uczestnicy występowali na scenie Teatru Rozbark w kilku kategoriach. W kategorii dzieci młodszych (5-9 lat) I miejsce zajął zespół Żabki z Przedszkola Miejskiego nr 36. W kategorii 9-13 lat najlepiej zaśpiewała Wesoła Gromada ze Szkoły Podstawowej nr 38 Specjalnej w Zabrzu. W kategorii soliści bezkonkurencyjna okazała się Karolina Melicka z ZSS w Radzionkowie.

Wśród zespołów tej kategorii wiekowej pierwsze miejsce przyznano Słonecznej Gromadzie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach Podczas tegorocznej edycji imprezy swoimi muzycznymi talentami mogli się pochwalić także nauczyciele. Najlepszy występ zaliczyły nauczycielki Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40.

Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Bytom.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch.Stowarzyszenie Pomost

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.