Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

W grudniowe dni kolęda brzmi

W grudniowe dni kolęda brzmi Data publikacji: 18 grudnia 2017Ponad 200 młodych kolędników z Bytomia i innych śląskich miast, wzięło udział w VIII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Stowarzyszenie Pomost, Zespół Szkół Specjalnych nr 6 oraz Teatr Rozbark.

Od 8 lat członkowie Stowarzyszenia POMOST oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 przygotowują święto kolęd, wprowadzając publiczność w magiczny czas świąt. Konkurs tworzony jest z myślą o dzieciach i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, ale przede wszystkim jest fantastycznym popisem ich artystycznych możliwości.

Uczestnicy występowali na scenie Teatru Rozbark w kilku kategoriach. W kategorii dzieci młodszych (5-9 lat) I miejsce zajął zespół Żabki z Przedszkola Miejskiego nr 36. W kategorii 9-13 lat najlepiej zaśpiewała Wesoła Gromada ze Szkoły Podstawowej nr 38 Specjalnej w Zabrzu. W kategorii soliści bezkonkurencyjna okazała się Karolina Melicka z ZSS w Radzionkowie.

Wśród zespołów tej kategorii wiekowej pierwsze miejsce przyznano Słonecznej Gromadzie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach Podczas tegorocznej edycji imprezy swoimi muzycznymi talentami mogli się pochwalić także nauczyciele. Najlepszy występ zaliczyły nauczycielki Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40.

Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Bytom.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch.Stowarzyszenie Pomost

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.