Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

W dziesięć dni pokonać 500 km!

W dziesięć dni pokonać 500 km! Data publikacji: 3 sierpnia 2017Ponad 500 km – tyle liczy odległość wzdłuż linii brzegowej Morza Bałtyckiego ze Świnoujścia do Gdańska. Tę trasę w dziesięć dni chce pokonać – żonglując butelkami – Krzysztof Drabik. Dzisiaj, 3 sierpnia podczas konferencji prasowej w Biurze Promocji Bytomia, znany sportowiec i barman flair przedstawił plany swojej akcji.

Podczas spotkania Krzysztof Drabik, znany szerszej publiczności m. in. z widowiskowych występów w popularnym talent show, ujawnił plany drugiej już akcji charytatywnej, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom, które uległy wypadkom wodnym. - To wyjątkowo trudne, ale możliwe do zrealizowania przedsięwzięcie. W dziesięć dni chce pokonać tę samą trasę, co w ubiegłym roku, a więc ze Świnoujścia do Gdańska – mówił podczas konferencji Krzysztof Drabik. Podczas akcji będą mnie wspomagali wolontariusze, w większości uczniowie bytomskiego „Gastronomika”, jak również zaproszeni do niej goście, między innymi: Rafał Mroczek, Piotr Świerczewski, Marek Włodarczyk czy Andrzej Supron – dodał Drabik. W sumie w sztafecie, którą nazwano Plażowym Ultramaratonem Gwiazd weźmie udział 10 artystów, których będzie można spotkać od 8 do 17 sierpnia na nadbałtyckich plażach.

- Akcja podobnie jak w 2016 roku, ma na celu zorganizowanie zbiórki pieniędzy, które zostaną przeznaczone na rzecz potrzebujących. Przemierzając nadbałtyckie plaże będę apelować do wypoczywających na wybrzeżu o rozwagę i ostrożność, zwłaszcza rodzin z dziećmi – mówił Drabik, założyciel Fundacji Dzieciom „Twój Rekord Pomaga”.

Podczas spotkania sportowiec przekazał również Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Bytomiu pas ratowniczy typu „węgorz”. Pas składa się z elastycznego, nietonącego podłużnego pływaka wraz z szelką ratowniczą i linką.

- Pas jest szczególnie przydatny przy indywidualnych akcjach ratunkowych na wodach otwartych. Dzięki możliwości opięcia pasem można holować osobę nieprzytomną. Tego typu pasy używane są już na wszystkich typach akwenów, dlatego ogromnie cieszę się, że aż osiem sztuk zostało przekazanych dla WOPR-u – mówił Adam Moskwa, przedstawiciel bytomskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przypomnijmy, że Krzysztof Drabik swoimi rekordami (3 maratony żonglując) pomaga potrzebującym w zakupach m.in. protez kończyn czy kombinezonu dla dziewczynki poszkodowanej w pożarze. W ubiegłym roku udało mu się zebrać podczas akcji nad morzem około 32 tys. złotych. Teraz 8 sierpnia rozpocznie kolejną akcję, dzięki której poszkodowane w wypadkach mają szansę na uzyskanie pomocy.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.