Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

W drogę z Bytomską Akademią Bezpieczeństwa

W drogę z Bytomską Akademią Bezpieczeństwa Data publikacji: 10 listopada 2016Symulator jazdy na skuterze czy przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną, alkohologogle i szereg zajęć tematycznych dla najmłodszych związanych z bezpieczeństwem na drodze. 15 listopada, o 11.00 zaprezentowana zostanie Bytomska Akademia Bezpieczeństwa przy ul. Strzelców Bytomskich 98.

Utworzona na mocy porozumienia między Prezydentem Bytomia a Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, placówka, to drugie takie po Dąbrowie Górniczej miejsce w naszym regionie, gdzie organizowane są zajęcia z zakresu wychowania komunikacyjnego.

Podczas wtorkowej prezentacji działalności Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa, obok omówienia zasad jej funkcjonowania i zajrzenia do sal, w których będą się toczyć zajęcia, znajdzie się czas na zwiedzanie Galerii Motoryzacji i Techniki oraz wykład „Bezpieczeństwo w praktyce”.

Przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym należy przede wszystkim do dorosłych. Organizowane przez nas zajęcia, mają więc wspierać rodziców i nauczycieli w przekazywaniu wiedzy, ale też rozwijać wśród najmłodszych zainteresowanie motoryzacją – mówi Lidia Maj, pełnomocnik Prezydenta Bytomia ds. promocji i rozwoju motoryzacji.

Zajęcia, w których mogą brać udział dzieci do 14. roku życia, prowadzone przez doświadczonych funkcjonariuszy policji i straży pożarnej, odbywają się w trzech salach. By zachęcić dzieci do aktywności, sale wyposażone zostały w nowoczesne pomoce dydaktyczne, plansze o tematyce komunikacyjnej oraz fantomy do nauki udzielania pierwszej pomocy – mówi Wiesław Wójcik, kierownik oddziału WORD w Bytomiu.

BAB ma też symulatory jazdy skuterem, przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i alkohologogle, które mogą wypróbować starsi uczestnicy zajęć. Podczas zajęć bytomscy policjanci rozmawiają z dziećmi o konsekwencjach braku uwagi na drodze, tłumaczą nie tylko zasady prawidłowego poruszania się podczas drogi do i ze szkoły, ale też uczą podstawowych znaków drogowych.

Ciekawe i praktyczne zajęcia prowadzą też bytomscy strażacy. W tej części programu najmłodsi dowiadują się, co zrobić w sytuacji zagrożenia, jak wezwać fachową pomoc.

Warto wspomnieć, że zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród młodych bytomian, ale też wśród przedszkolaków i uczniów z sąsiednich miast. Prowadzone w Bytomiu zajęcia są dobrze oceniane przez nauczycieli, którzy podkreślają, że w małych grupach każdy z uczestników może przećwiczyć daną sytuację, co często nie jest możliwie na masowych prelekcjach organizowanych w szkolnych salach gimnastycznych.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie z pewnością znajdująca się w budynku WORD Galeria Motoryzacji i Techniki, w której prezentowane są zabytkowe pojazdy, kolekcje mundurów wojskowych itp. Koszt zwiedzania tej niezwykłej galerii to 2 zł. Zajęcia dostosowane do wieku uczestników są bezpłatne i odbywają się we wtorki i czwartki od 10.00 do 12.00. Udział trzeba wcześniej uzgodnić dzwoniąc pod nr tel. 661 811 440.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. BOE

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.