Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

W drogę z Bytomską Akademią Bezpieczeństwa

W drogę z Bytomską Akademią Bezpieczeństwa Data publikacji: 10 listopada 2016



Symulator jazdy na skuterze czy przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną, alkohologogle i szereg zajęć tematycznych dla najmłodszych związanych z bezpieczeństwem na drodze. 15 listopada, o 11.00 zaprezentowana zostanie Bytomska Akademia Bezpieczeństwa przy ul. Strzelców Bytomskich 98.

Utworzona na mocy porozumienia między Prezydentem Bytomia a Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, placówka, to drugie takie po Dąbrowie Górniczej miejsce w naszym regionie, gdzie organizowane są zajęcia z zakresu wychowania komunikacyjnego.

Podczas wtorkowej prezentacji działalności Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa, obok omówienia zasad jej funkcjonowania i zajrzenia do sal, w których będą się toczyć zajęcia, znajdzie się czas na zwiedzanie Galerii Motoryzacji i Techniki oraz wykład „Bezpieczeństwo w praktyce”.

Przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym należy przede wszystkim do dorosłych. Organizowane przez nas zajęcia, mają więc wspierać rodziców i nauczycieli w przekazywaniu wiedzy, ale też rozwijać wśród najmłodszych zainteresowanie motoryzacją – mówi Lidia Maj, pełnomocnik Prezydenta Bytomia ds. promocji i rozwoju motoryzacji.

Zajęcia, w których mogą brać udział dzieci do 14. roku życia, prowadzone przez doświadczonych funkcjonariuszy policji i straży pożarnej, odbywają się w trzech salach. By zachęcić dzieci do aktywności, sale wyposażone zostały w nowoczesne pomoce dydaktyczne, plansze o tematyce komunikacyjnej oraz fantomy do nauki udzielania pierwszej pomocy – mówi Wiesław Wójcik, kierownik oddziału WORD w Bytomiu.

BAB ma też symulatory jazdy skuterem, przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i alkohologogle, które mogą wypróbować starsi uczestnicy zajęć. Podczas zajęć bytomscy policjanci rozmawiają z dziećmi o konsekwencjach braku uwagi na drodze, tłumaczą nie tylko zasady prawidłowego poruszania się podczas drogi do i ze szkoły, ale też uczą podstawowych znaków drogowych.

Ciekawe i praktyczne zajęcia prowadzą też bytomscy strażacy. W tej części programu najmłodsi dowiadują się, co zrobić w sytuacji zagrożenia, jak wezwać fachową pomoc.

Warto wspomnieć, że zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród młodych bytomian, ale też wśród przedszkolaków i uczniów z sąsiednich miast. Prowadzone w Bytomiu zajęcia są dobrze oceniane przez nauczycieli, którzy podkreślają, że w małych grupach każdy z uczestników może przećwiczyć daną sytuację, co często nie jest możliwie na masowych prelekcjach organizowanych w szkolnych salach gimnastycznych.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie z pewnością znajdująca się w budynku WORD Galeria Motoryzacji i Techniki, w której prezentowane są zabytkowe pojazdy, kolekcje mundurów wojskowych itp. Koszt zwiedzania tej niezwykłej galerii to 2 zł. Zajęcia dostosowane do wieku uczestników są bezpłatne i odbywają się we wtorki i czwartki od 10.00 do 12.00. Udział trzeba wcześniej uzgodnić dzwoniąc pod nr tel. 661 811 440.

Galeria zdjęć:



Autor: AK
Zdjęcia: arch. BOE

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.