Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

W drodze do Betlejem

W drodze do Betlejem Data publikacji: 2 stycznia 2018Ponad 70 recytatorów z trzydziestu bytomskich szkół wzięło udział w I Miejskim Konkursie Poezji Bożonarodzeniowej „W drodze do Betlejem” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21.

Jak mówią organizatorzy imprezy, ideą konkursu było odkrywanie na nowo poezji, prezentowanie jej wyjątkowości młodemu pokoleniu. A to, jak się okazuje nie jest obojętne na piękno poezji.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasy od I do III oraz IV do VI, oraz klasy VII wraz z oddziałami gimnazjów. Jury oceniało dobór tekstu, własną interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom konkursu był wysoki, stąd decyzja jury o przyznaniu dwóch równorzędnych pierwszych miejsc w dwóch kategoriach wiekowych, a także nagrodę specjalną.

Najlepsi okazali się ex aequo: Jakub Grobara z SP nr 36 i Piotr Szczurek z SP nr 46, drugie miejsce wyrecytowała Karolina Burg z SP nr 45, a trzecie Oliwia Otożenko z SP nr 37. Wyróżnienie trafiło do Natalii Domin z SP nr 28. W kategorii klas od IV do VI pierwszym miejscem nagrodzono Laurę Szarek z SP nr 28 i Joannę Szczurek z SP nr 46.

Drugie miejsce zdobyła Karolina Ciupińska z SP nr 4, a trzecie - Tomasz Mertas z SP nr 43. W tej kategorii wyróżnienie przyznano Bartoszowi Maruszewskiemu z SP nr 33. Nagrodą specjalną uhonorowano Amelię Soboń z SP nr 47. W kategorii klas VII najlepsza była Julia Kramarz z SP nr 47. Wyróżnienie zdobył Daniel Purtak z SP nr 21.


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. Sp nr 21

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.