Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2018, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Metropolia - od 1 stycznia wspólne bilety i większa elastyczność podróżowania

Wspólne bilety jednorazowe oraz darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży do 16 lat. To dwie najważniejsze zmiany, integrujące taryfy KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry, które weszły w życie 1 stycznia 2018 roku.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

W drodze do Betlejem

W drodze do Betlejem Data publikacji: 2 stycznia 2018Ponad 70 recytatorów z trzydziestu bytomskich szkół wzięło udział w I Miejskim Konkursie Poezji Bożonarodzeniowej „W drodze do Betlejem” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21.

Jak mówią organizatorzy imprezy, ideą konkursu było odkrywanie na nowo poezji, prezentowanie jej wyjątkowości młodemu pokoleniu. A to, jak się okazuje nie jest obojętne na piękno poezji.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasy od I do III oraz IV do VI, oraz klasy VII wraz z oddziałami gimnazjów. Jury oceniało dobór tekstu, własną interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom konkursu był wysoki, stąd decyzja jury o przyznaniu dwóch równorzędnych pierwszych miejsc w dwóch kategoriach wiekowych, a także nagrodę specjalną.

Najlepsi okazali się ex aequo: Jakub Grobara z SP nr 36 i Piotr Szczurek z SP nr 46, drugie miejsce wyrecytowała Karolina Burg z SP nr 45, a trzecie Oliwia Otożenko z SP nr 37. Wyróżnienie trafiło do Natalii Domin z SP nr 28. W kategorii klas od IV do VI pierwszym miejscem nagrodzono Laurę Szarek z SP nr 28 i Joannę Szczurek z SP nr 46.

Drugie miejsce zdobyła Karolina Ciupińska z SP nr 4, a trzecie - Tomasz Mertas z SP nr 43. W tej kategorii wyróżnienie przyznano Bartoszowi Maruszewskiemu z SP nr 33. Nagrodą specjalną uhonorowano Amelię Soboń z SP nr 47. W kategorii klas VII najlepsza była Julia Kramarz z SP nr 47. Wyróżnienie zdobył Daniel Purtak z SP nr 21.


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. Sp nr 21

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.