Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2018, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom odNowa

Przedstawiamy Państwu działania podejmowane w ramach rewitalizacji miasta Bytom.

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

W drodze do Betlejem

W drodze do Betlejem Data publikacji: 2 stycznia 2018Ponad 70 recytatorów z trzydziestu bytomskich szkół wzięło udział w I Miejskim Konkursie Poezji Bożonarodzeniowej „W drodze do Betlejem” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21.

Jak mówią organizatorzy imprezy, ideą konkursu było odkrywanie na nowo poezji, prezentowanie jej wyjątkowości młodemu pokoleniu. A to, jak się okazuje nie jest obojętne na piękno poezji.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasy od I do III oraz IV do VI, oraz klasy VII wraz z oddziałami gimnazjów. Jury oceniało dobór tekstu, własną interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom konkursu był wysoki, stąd decyzja jury o przyznaniu dwóch równorzędnych pierwszych miejsc w dwóch kategoriach wiekowych, a także nagrodę specjalną.

Najlepsi okazali się ex aequo: Jakub Grobara z SP nr 36 i Piotr Szczurek z SP nr 46, drugie miejsce wyrecytowała Karolina Burg z SP nr 45, a trzecie Oliwia Otożenko z SP nr 37. Wyróżnienie trafiło do Natalii Domin z SP nr 28. W kategorii klas od IV do VI pierwszym miejscem nagrodzono Laurę Szarek z SP nr 28 i Joannę Szczurek z SP nr 46.

Drugie miejsce zdobyła Karolina Ciupińska z SP nr 4, a trzecie - Tomasz Mertas z SP nr 43. W tej kategorii wyróżnienie przyznano Bartoszowi Maruszewskiemu z SP nr 33. Nagrodą specjalną uhonorowano Amelię Soboń z SP nr 47. W kategorii klas VII najlepsza była Julia Kramarz z SP nr 47. Wyróżnienie zdobył Daniel Purtak z SP nr 21.


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. Sp nr 21

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.