Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
30 kwietnia 2017, Marian, Katarzyna, Jakub

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli

 W Bytomiu ruszyła elektroniczna rekrutacja do przedszkoli miejskich. W naborze podstawowym, który potrwa do 5 maja,  uczestniczy 41 miejskich placówek.

Marcowa odsłona Bytomskich Spotkań Europejskich

Marcowa odsłona Bytomskich Spotkań Europejskich Data publikacji: 13 marca 2017Ciekawie zapowiada się marcowa odsłona Bytomskich Spotkań Europejskich - cyklu warsztatów wykładów i prelekcji, dzięki którym młodzi poznają mechanizmy związane z demokracją, społeczeństwem obywatelskim czy rozwojem osobistym. Koleje spotkanie już we wtorek, 14 marca o 14.00 w auli IV LO przy pl. Sikorskiego.

Uczestnicy spotkania dyskutować będą na tematy oscylujące wokół zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową (21 marca). Z kolei 21 marca, uczniowie wezmą udział w spotkaniu poświęconym literaturze europejskiej, związanej z obchodami Międzynarodowego Dnia Pisarzy oraz Międzynarodowego Dnia Poezji. Spotkanie pod hasłem Książka czy e-book, odbędzie się o 15.00 w Beceku przy pl. Karin Stanek 1.

Ostatnie marcowe spotkania zaplanowano na 24 i 25 marca o 10.00 w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Powstańców Śląskich 12. Będą one dotyczyć początków Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, Europejskiego Funduszu Rozwoju oraz roczniy podpisania Traktatów Rzymskich.

Cykl spotkań, nad którymi honorowy patronat po raz kolejny objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, potrwa do listopada.

Autor: AK
Zdjęcia: www.biblioteka.netgenes.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.