Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2018, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Vsetín

Vsetín Data publikacji: 16 stycznia 2014Vsetín

Vsetín to otoczone górami miasto we wschodnich Czechach nad Górną Beczwą (Beçva), w kraju Morawy Północne, założone w 1849 roku. Vsetín liczy ok. 32 tysięcy mieszkańców.

Miasto znane jest z przemysłu elektrotechnicznego, maszynowego, szklarskiego, drzewnego i spożywczego. W mieście rozwija się przedsiębiorczość - na 145 małych i średnich przedsiębiorstw w mikroregionie, 78 znajduje się we Vsetínie. Swoje siedziby mają w mieście także zagraniczni inwestorzy - Austin Powder Co. (Stany Zjednoczone), Barovier Toso (Włochy), Nippon Kayaku (Japonia).

We Vsetinie działa 10 przedszkoli, 8 szkół podstawowych i 8 szkół średnich.

Ponadto Vsetín jest ośrodkiem turystycznym. W mieście można zwiedzać zamek, park zamkowy, stary ratusz, dawny dwór szlachecki „Maštaliska", kościoły, obserwatorium astronomiczne. Na terenie okręgu Vsetínskiego, niedaleko Vsetína, znajduje się chroniony obszar Beskidy. Ten rozciągający się na 1160 km2 park krajobrazowy powstał w 1973 r., zaś najniższy i najwyższy punkt to odpowiednio 350 i 1328 m.n.p.m. Dużym atutem miasta jest bliskość wielu tras turystycznych, zaś jego centralne położenie w regionie sprawia, że stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania pobliskich atrakcji, których w okręgu Vsetinskim nie brakuje.

We Vsetinie odbywają się liczne cykliczne imprezy kulturalne, np. festyn folklorystyczny i międzynarodowy festiwal folkloru, letni maraton filmowy, Międzynarodowy Dzień Turystyki na Wallachii, Interfotoclub - międzynarodowe biennale fotografii. Miasto posiada ponadto bogatą bazę sportową, m.in. kompleks basenów, boiska do siatkówki plażowej, korty tenisowe, krytą halę tenisową, stadion piłkarski, bieżnie atletyczne, uniwersalne tory asfaltowe, lodowisko, skatepark, 2 wyciągi narciarskie, centrum hippiczne, boisko do hokeja na trawie, ścieżki rowerowe. Chlubą miasta, jest drużyna hokejowa HC SLOVNAFT VSETIN. Powstała w roku 1900, była mistrzem kraju w sezonach 1993/94 - 1998/99 i 2000/01.

Vsetin wraz z okolicznymi miastami i wioskami tworzy Mikroregion Vsetinsko, który utworzono dla rozwoju samorządności, gospodarki i kultury. Priorytety mikroregionu to walka z bezrobociem, wzrost znaczenia przedsiębiorczości, zwiększenie atrakcyjności regionu. Realizowane projekty to: Zintegrowany projekt rozwoju mikroregionu Vsetinsko, rewitalizacja terenów przyrzecznych i rzecznych, budowa ścieżek rowerowych, Projekt "Czysta Bečva".

Miasta partnerskie Vsetina: Mödling (Austria), Stara Lubovna (Słowacja), Trencianske Teplice (Słowacja), Bytom (Polska), Vrgorac (Chorwacja).

W dniu 11 listopada 2004 r. Bytom sformalizował swoją współpracę z czeskim miastem Vsetin podpisując umowę partnerską. W uroczystości w Biurze Promocji Bytomia wziął udział Konsul Generalny Republiki Czeskiej w Polsce oraz liczni zaproszeni goście. Umowa zakłada wspieranie kontaktów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców miast, w szczególności w zakresie oświaty, kultury, gospodarki, sportu, polityki społecznej, wymianę doświadczeń i wiedzy w obszarach zarządzania komunalnego.Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.