Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 sierpinia 2018, Nora, Joachim, Roch

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Verdi i Wagner w Operze Śląskiej

Data publikacji: 31 stycznia 20147 lutego bytomska publiczność będzie mogła raz jeszcze podziwiać fragmenty najsłynniejszych oper tych wybitnych twórców.

W inscenizowanym koncercie wystąpią soliści, chór i orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Tadeusza Serafina oraz zaproszeni goście. Pierwsza część galowego koncertu poświęcona jest twórczości Giuseppe Verdiego. Usłyszymy m.in. fragmenty z oper: „Nabucco”, „Aida”, „Traviata”, „Don Carlos” i „Rigoletto”. Muzykę Ryszarda Wagnera reprezentuje jedna z jego oper - „Tannhäuser”. Początek koncertu o 18.00.

8 lutego Opera Śląska zaprasza na jedną z najpiękniejszych w dziejach opery sztukę „Traviata” Verdiego - tragiczną opowieść o Violetcie, paryskiej kurtyzanie, która pragnie porzucić dotychczasowe, pozornie wesołe i beztroskie życie.

W spektaklu wystąpią: Traviata – Justyna Dyla, Germont – Andrzej Szkurhan, Alfred – Adam Sobierajski, Flora - Aleksandra Stokłosa, Gaston - Piotr Rachocki, Annina – Ewa Pytel-Polak, Baron – Włodzimierz Skalski, Markiz - Zbigniew Wunsch, Doktor –Tadeusz Leśniczak, Posłaniec - Janusz Wenz oraz chór i orkiestra Opery Śląskiej.

 Początek opery o 18.00.

 

Autor: AK
Zdjęcia: Karol Fatyga

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.