Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 marca 2018, Lubomir, Benedykt, Mikolaj

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Uwaga pasażerowie. Zmiany w kursowaniu tramwajów!

Uwaga pasażerowie. Zmiany w kursowaniu tramwajów! Data publikacji: 3 lutego 2017W związku z trwającą budową przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich w rejonie skrzyżowania z ul. Objazdową, między 4 a 5 lutego nastąpią zmiany w kursowaniu komunikacji tramwajowej w Bytomiu.

Zmiany w organizacji ruchu tramwajowego nastąpią 4 lutego od godz. 5.30 i potrwają do 5 lutego do godz. 22.00. W związku ze zmianami:
·    Linia tramwajowa nr 19 będzie kursować na trasie Katowice Pl. Wolności – Bytom Szkoła Medyczna;
·    Linie nr: 5, 7, 9, 30 i 38 nie wykonają kursów wyjazdowych i zjazdowych na trasie Stroszek zajezdnia – Bytom Plac Sikorskiego;
·    Linia nr 49 kursować będzie na trasie Stroszek zajezdnia – Stroszek Kopalnia;
·  Na trasie Bytom Urząd Miasta – Stroszek Kopalnia zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza T-19 kursującą z częstotliwością co 15 minut, obsługując przystanki tramwajowe lub autobusowe: Stroszek Kopalnia – Dąbrowa Miejska Centrum Handlowe – Dąbrowa Miejska – Dąbrowa Leśna – Odrzańska – Fałata – Strzelców Bytomskich – Wrocławska – Bytom Urząd Miasta (przystanek tymczasowy na ul. Chrzanowskiego przed przejazdem przez torowisko).

Uwaga: Nie będą obsługiwane przystanki tramwajowe Dąbrowa Miejska Węglowa, Bytom Piłkarska i Bytom Olimpijska w obydwu kierunkach.

W celu uzupełnienia oferty przewozowej, wynikającej z braku technicznej możliwości obsługi części przystanków tramwajowych przez autobusy komunikacji zastępczej, zostanie uruchomiona linia tramwajowa nr 39 kursująca na trasie Bytom Plac Sikorskiego - Stroszek Centrum Handlowe, obsługiwana taborem dwukierunkowym w obydwu kierunkach według specjalnego rozkładu jazdy (na odcinku Bytom Olimpijska – Centrum Handlowe, kursująca jednym torem - prawym w kier. Centrum Handlowego).

W nocy z dnia 4 na 5 lutego kursy autobusów komunikacji zastępczej z przystanku Stoszek Kopalnia o godz. 23:19, 00:19, 01:19, 02:19, 03:19, 03:49, 04:19, 04:49 i 05:23 zostaną wydłużone do Placu Sikorskiego (od przystanku Bytom Strzelców Bytomskich autobus będzie obsługiwał następujące przystanki: Bytom Dworzec, dalej ul. Powstańców Warszawskich, Bytom Moniuszki – tramwajowy, Bytom Plac Sikorskiego).

Więcej informacji można uzyskać na stronie KZK GOP

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.