Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2018, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Uwaga kierowcy! Uwaga rowerzyści!

Uwaga kierowcy! Uwaga rowerzyści! Data publikacji: 25 października 2017Na ulicy Krakowskiej pomiędzy ulicami Szymanowskiego a Rycerską zostanie wprowadzone rozwiązanie znane od lat w Europie, również od wielu lat stosowane w polskich miastach. Na jednokierunkowym odcinku ulicy Krakowskiej dopuszczony będzie ruch rowerowy „pod prąd”. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Bytomiu.

Skąd kierowca czy też rowerzysta powinien o tym wiedzieć? Informować o tym będą pionowe znaki drogowe:

D3+T22.jpg

To zestawienie znaków informuje kierującego pojazdem, że wjeżdża na odcinek drogi jednokierunkowej, jednak z przeciwnego kierunku może nadjeżdżać rowerzysta. Zarówno kierowca jak i rowerzysta muszą poruszać się jak najbliżej swojej prawej krawędzi jezdni.

Natomiast od strony zakazu wjazdu zamontowany zostanie następujący zestaw znaków:

B2+T22.jpg
 

oznaczający, że za znak „zakaz wjazdu” mogą wjechać jedynie kierujący rowerami. Muszą oni jednak pamiętać, że z przeciwnego kierunku mogą jechać inne pojazdy.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników drogi, także pieszych uczestników ruchu drogowego, maksymalna prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h.

 

 


Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.