Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Uwaga kierowcy i pasażerowie!

Uwaga kierowcy i pasażerowie! Data publikacji: 22 lutego 2018W związku z organizacją 25 lutego Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych oraz uroczystości związanych z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych /1 marca/ wystąpią w tych dniach utrudnienia drogowe i komunikacyjne.

25 lutego w godzinach 14.00 – 15.00 /organizacja Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych im. Piotra Woźniaka – „Wira”/ nastąpi okresowe wstrzymanie ruchu kołowego, powodujące opóźnienia w kursowaniu linii autobusowych z przebiegiem po ulicach: Woźniaka, Al. Legionów, Powstańców Śląskich, Witczaka, Strzelców Bytomskich, Piłsudskiego.

Na trasie biegu (tj. Park Kachla – Chrzanowskiego – Woźniaka – Powstańców Śląskich – Witczaka – Prusa – Piekarska – Legionów – Tarnogórska – Park Kachla) konieczne będzie również wstrzymanie ruchu tramwajowego na linii nr 38 (ul. Piekarska) oraz 6, 19, 30, 49 (w rejonie ul. Chrzanowskiego).

Z kolei 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na odcinku ul. Frenzla (DK 94 - odcinek pomiędzy ul. Racjonalizatorów, a ul. Dzierżonia). W godzinach 11.50 – 12.00 na tym odcinku ul. Frenzla nastąpi wstrzymanie ruchu drogowego na czas przemarszu z kościoła pw. Św. Krzyża pod pomnik Ofiar Tragedii Górnośląskiej u zbiegu ulic: Frenzla i Dzierżonia. W związku z powyższym mogą wystąpić opóźnienia w kursach na następujących liniach autobusowych:
- 623 (chwilowo zamknięty odcinek drogi),
- 14, 20, 92, 132, 183  (ze względu na zatory drogowe).

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: www.radio90.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.