Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2017, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Uwaga kierowcy i pasażerowie!

Uwaga kierowcy i pasażerowie! Data publikacji: 12 marca 2014Przebudowa ulicy Strzelców Bytomskich wchodzi w kolejną fazę. Kierowców już od najbliższego poniedziałku, 17 marca czeka zmiana organizacji ruchu. Z kolei pasażerowie będą musieli się liczyć ze zmianą tras kursowania autobusów miejskich.

Na odcinku od ul. Sikorskiego do byłej KWK Powstańców Śląskich zostanie wprowadzony tylko jeden kierunek ruchu - w stronę centrum. Objazd drogi krajowej (DK-11) w kierunku do Tarnowskich Gór i Poznania poprowadzony zostanie od ronda autostradowego do ul. Strzelców Bytomskich ulicami: Dąbrowa Miejska – Suchogórska – Podleśna – Łokietka.

Zmiana organizacji ruchu wiążę się ze zmianą tras przejazdu autobusów w kierunku do Tarnowskich Gór i Mierzęcic, z pominięciem przystanku Stroszek Kopalnia. Ten przystanek zostanie zorganizowany jako zastępczy przy ul. Sikorskiego, przed skrzyżowaniem z ul. Strzelców Bytomskich. Trasa komunikacji autobusowej w kierunku centrum pozostanie bez zmian.

Na 17 marca planowane jest także przystąpienie do przebudowy układu drogi wewnętrznej ul. Strzelców Bytomskich w rejonie ul. Hlonda pomiędzy targowiskiem wraz ze skrzyżowaniem ul. Strzelców Bytomskich (DK-11)/Hlonda - budowa mini ronda. Wyjazd z osiedla Ziętka pozostanie bez zmian, natomiast dojazd poprowadzony będzie ul. Długą do ul. Hlonda.

Równolegle prowadzone są także prace w poboczu ulicy Strzelców Bytomskich na odcinku od skrzyżowania z ul. Łokietka w kierunku południowym.

Autor: Tomasz Sanecki

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.