Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 marca 2018, Lubomir, Benedykt, Mikolaj

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Uwaga kierowcy i pasażerowie!

Uwaga kierowcy i pasażerowie! Data publikacji: 12 marca 2014Przebudowa ulicy Strzelców Bytomskich wchodzi w kolejną fazę. Kierowców już od najbliższego poniedziałku, 17 marca czeka zmiana organizacji ruchu. Z kolei pasażerowie będą musieli się liczyć ze zmianą tras kursowania autobusów miejskich.

Na odcinku od ul. Sikorskiego do byłej KWK Powstańców Śląskich zostanie wprowadzony tylko jeden kierunek ruchu - w stronę centrum. Objazd drogi krajowej (DK-11) w kierunku do Tarnowskich Gór i Poznania poprowadzony zostanie od ronda autostradowego do ul. Strzelców Bytomskich ulicami: Dąbrowa Miejska – Suchogórska – Podleśna – Łokietka.

Zmiana organizacji ruchu wiążę się ze zmianą tras przejazdu autobusów w kierunku do Tarnowskich Gór i Mierzęcic, z pominięciem przystanku Stroszek Kopalnia. Ten przystanek zostanie zorganizowany jako zastępczy przy ul. Sikorskiego, przed skrzyżowaniem z ul. Strzelców Bytomskich. Trasa komunikacji autobusowej w kierunku centrum pozostanie bez zmian.

Na 17 marca planowane jest także przystąpienie do przebudowy układu drogi wewnętrznej ul. Strzelców Bytomskich w rejonie ul. Hlonda pomiędzy targowiskiem wraz ze skrzyżowaniem ul. Strzelców Bytomskich (DK-11)/Hlonda - budowa mini ronda. Wyjazd z osiedla Ziętka pozostanie bez zmian, natomiast dojazd poprowadzony będzie ul. Długą do ul. Hlonda.

Równolegle prowadzone są także prace w poboczu ulicy Strzelców Bytomskich na odcinku od skrzyżowania z ul. Łokietka w kierunku południowym.

Autor: Tomasz Sanecki

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.