Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Uwaga kierowcy i pasażerowie!

Uwaga kierowcy i pasażerowie! Data publikacji: 12 marca 2014Przebudowa ulicy Strzelców Bytomskich wchodzi w kolejną fazę. Kierowców już od najbliższego poniedziałku, 17 marca czeka zmiana organizacji ruchu. Z kolei pasażerowie będą musieli się liczyć ze zmianą tras kursowania autobusów miejskich.

Na odcinku od ul. Sikorskiego do byłej KWK Powstańców Śląskich zostanie wprowadzony tylko jeden kierunek ruchu - w stronę centrum. Objazd drogi krajowej (DK-11) w kierunku do Tarnowskich Gór i Poznania poprowadzony zostanie od ronda autostradowego do ul. Strzelców Bytomskich ulicami: Dąbrowa Miejska – Suchogórska – Podleśna – Łokietka.

Zmiana organizacji ruchu wiążę się ze zmianą tras przejazdu autobusów w kierunku do Tarnowskich Gór i Mierzęcic, z pominięciem przystanku Stroszek Kopalnia. Ten przystanek zostanie zorganizowany jako zastępczy przy ul. Sikorskiego, przed skrzyżowaniem z ul. Strzelców Bytomskich. Trasa komunikacji autobusowej w kierunku centrum pozostanie bez zmian.

Na 17 marca planowane jest także przystąpienie do przebudowy układu drogi wewnętrznej ul. Strzelców Bytomskich w rejonie ul. Hlonda pomiędzy targowiskiem wraz ze skrzyżowaniem ul. Strzelców Bytomskich (DK-11)/Hlonda - budowa mini ronda. Wyjazd z osiedla Ziętka pozostanie bez zmian, natomiast dojazd poprowadzony będzie ul. Długą do ul. Hlonda.

Równolegle prowadzone są także prace w poboczu ulicy Strzelców Bytomskich na odcinku od skrzyżowania z ul. Łokietka w kierunku południowym.

Autor: Tomasz Sanecki

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.