Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Utwory Chopina w Parku Miejskim

Utwory Chopina w Parku Miejskim Data publikacji: 31 lipca 2016Wichura i ulewa nie przeszkodziły wiernym fanom „Muzyki Narodów” – cyklu koncertów firmowanych przez Juliusza Ursyna-Niemcewicza. Widownia w Parku Miejskim zapełniła się melomanami.

Dziś (31 lipca) mogli oni wysłuchać koncertu fortepianowego w wykonaniu pianisty Wojciecha Stysza. Towarzyszyli mu: Juliusz Ursyn-Niemcewicz, Paka Rycha oraz Jan Górski. Stysz zagrał utwory Fryderyka Chopina m.in.: Polonez gmoll op.posth., Polonez Adur op.40 nr1, Mazurek gismoll op.33 nr1, Mazurek Ddur op.33 nr2, Nokturn cmoll op.48 nr1, Walc Asdur.

Wojciech Stysz – pianista, w sezonach artystycznych 2004 - 2009 obejmował kierownictwo muzyczne oper: „Wesele Figara”, „Cosi fan tutte”, „Uprowadzenie z Seraju”, „Cyrulik sewilski”, „Verbum Nobile”, „Faust”, „Halka”, „Siostra Angelica” i oratorium „Stworzenie świata” wystawianych przez Instytucję Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” w Katowicach. Zdobył nagrody za najlepszy akompaniament na konkursach w: Krakowie (2006), Gliwicach (2008), Olsztynie (2008) i Wrocławiu (2008). Występował z koncertami w kraju i za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii. Brał udział w wielu koncertach solowych, kameralnych i przedstawieniach operowych, realizując partię fortepianu, basso continuo w muzyce dawnej.

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot.: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.