Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utoplec wzywający pomocy

Data publikacji: 10 grudnia 2013Pewien mężczyzna spacerując sobie przechodził w pobliżu stawu. Nagle usłyszał wołanie o pomoc, a po chwili zauważył trzepoczącą się w wodzie postać małego wzrostem człowieka.

Pospieszył więc na ratunek, chcą nieborakowi pomóc w wydostaniu się na brzeg. Gdy się nachylił, by podać mu rękę, nagle człowieczek skoczył mu do twarzy i począł go drapać. Mężczyzna nie chciał pozostać dłużnym, więc w rewanżu chciał zrobić to samo, lecz pod paznokciami poczuł nie ciało, a jakby kawał żelaza. W tym samym momencie człowieczek, który jak się okazało był utoplcem, nagle zniknął.

[Perlick A.: Sagen der Stadt Beuthen, Beuthen 1926, s. 14; Wrodarczyk R.: Legendy starego Bytomia i okolic, Bytom 1994, s. 39]
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.