Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 czerwca 2018, Dorota, Lucja, Wilhelm

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacje w Bytomiu

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! Co roku możemy się o tym przekonać w Bytomiu, w którym kilkanaście instytucji zapewnia dzieciom wakacyjną naukę i rozrywkę na najwyższym poziomie.

Utoplec robiący na drutach

Utoplec robiący na drutach Data publikacji: 10 grudnia 2013Opowiadał pewien chłopak z Miechowic, jak to onegdaj szedł babią ścieżką prowadzącą od drewnianego mostka przy kopalni „Maria”, pomiędzy hałdami do Bobrka. Ścieżka biegła obok stawu, który dzisiaj jest już zasypany.

- Nieśliśmy obiad dziadkowi, który pracował na Bobrku. Gdy zbliżyliśmy się do stawu ujrzeliśmy człowieka siedzącego na wodzie i robiącego pończochy na drutach. Ubrany był w czerwoną koszulę i czerwone spodnie. Babcia powiedziała, że jest to utoplec i szybko się ze mną oddaliła od stawu.

[Chrobok L.: Sagen von Miechowitz, Miechowitz 1926, s. 31]
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.