Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utoplec przytrzymuje chłopca w wodzie

Data publikacji: 10 grudnia 2013W Miechowicach, na brzegu wielkiego stawu, w pobliżu zabudowań Kawy leżała tratwa zbudowana z kilku bali spoczywających na czterech niewielkich beczkach.

Tym niby to promem leśnicy-myśliwi transportowali ustrzelone na stawie dzikie ptactwo. Latem chłopcy z Miechowic często korzystając z okazji, zabawiali się pływając tratwą po stawie. Pewnego razu na samym środku stawu Ofiera, chłopak z familoków stojąc na tratwie, kipnął się i spadł z niej do wody. Nie było w tym miejscu jednak głęboko, bo woda sięgała mu tylko po szyję. Chłopak dojrzał wtedy na dnie stawu małego człowieczka w czarnej czapeczce. Kiedy powiedział o tym kolegom, ci uciekli, odpływając czym prędzej tratwą w kierunku brzegu. Słyszeli bowiem już wcześniej o tym, że w stawie mieszkał utoplec. Ofiera pozostawiony sam sobie, próbował płynąć za nimi, ale nie umiał ruszyć się z miejsca, jak gdyby go ktoś przytrzymywał za nogi. Po wielu usiłowaniach udało mu się jednak ruszyć z miejsca i dopłynąć do brzegu. Do wody już jednak nie wlazł nigdy więcej.

[Chrobok L.: Sagen von Miechowitz, Miechowitz 1926, s. 27]


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.